Kurumuş Mandalina Lekesi Nasıl Çıkar ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Kurumuş Mandalina Lekesi Nasıl Çıkar ?

0

Kurumuş Mandalina Lekesi Nasıl Çıkar ?

Kurumuş mandalina lekesi biraz zor lekedir fakat sizlere vereceğimiz çok güzel tüyolardan sonra bundan kolayca kurtulabileceksiniz. Zaten mandalina çok seviyorsanız ve sürekli olarak tüketiyorsanız bu konular da azda olsa tecrübeniz bence vardır :)

Kurumuş Mandalina Lekesi Nasıl Çıkar

Kurumuş mandalina lekesini çıkarmak normal şartlar evet zordur ama sizlere vereceğimiz püf noktalardan sonra her türlü lekeleri çıkarmış olacaksınız. Mesela bazı kumaş tipleri vardır mandalina lekesi oralara bulaşır ve doğru bir şekilde çıkarma işlemi yapmazsanız o kumaşa ciddi anlamda zarar vermiş olursunuz. Bir de şunu belirtmek isteriz ki her zaman lekeye erken müdahale etmeye özen gösterin. Çünkü ne kadar erken müdahale ederseniz çıkarması da o kadar kısa olur. İşte kurumuş mandalina lekesini çıkarmak için yapabilecekleriniz ;

kurumuş mandalina lekesi

1-)Tuz

Tuz , biliyorsunuz ki leke çıkarmada çok etkilidir ve en zor lekeleri bile en aza indirir. Özellikle yağlı yapılan yemekler bir yerlere döküldüğü zaman kadınlarımızın çoğu ilk müdahale olarak Tuzu tercih eder. İlk olarak leke bulaşan yere Tuzu bir süre bekletin ve daha sonra bulaşan yeri yıkayın ve göreceksiniz ki leke gitmiş olacak.

2-)Bulaşık Sabunu

Diğer yöntemlerden birisi de bulaşık sabunu olmaktadır. Kurumuş mandalina lekesini çıkarmak için bulaşık sabunu çok etkili yöntemdir. Fakat her zaman lekeye ilk müdahale çok önemlidir bunu unutmamak gerekiyor. Yapmanız gereken tek şey , leke bulaşan yere bulaşık sabunu ile bezi ıslatın ve köpürtüp o yeri ovalayın. Ama eğer kumaşınız hassas ise o zaman bu yöntem ciddi zararlar verebilir. Kumaş hassassa bulaşık sabununu yapmayın.

3-)Karbonat

Karbonat , genel olarak en çok yemeklerde kullanılır değil mi ? Aslında bakarsanız sadece yemekler de değil temizliklerde de çok tercih edilmektedir. Özellikle en çok kumaşta kullanılır. Fakat karbonatı doğru bir şekilde kullanmak için çok az su ile kremsi bir kıvama getirmeniz gerekiyor. Daha sonra da lekeli olan bölgeye bu kremi uygulayıp biraz bekletin. Eğer vaktiniz varsa o zaman bekletme yaptıktan sonra makine de yıkamayı da deneyin. Bu şekilde kesinlikle lekeyi çıkarmış olacaksınız.

4-)Leke Çıkarıcı

Kurumuş mandalina lekesini çıkarmak biraz zordur fakat kullanacağınız bu yöntem ile kolayca çıkartabileceksiniz. Şimdi bir leke çıkarıcıdan yardım alarak bu olayı çözeceğiz. İlk önce hanımlar leğen içerisine lekelenen kumaşımızı alalım ve daha sonra kumaşın üzerini geçmeyecek şekilde su dolduralım. Fakat sıcak su yerine soğuk su kullanmanız gerekiyor. Sonra suyun içerisine almış olduğumuz leke çıkarıcıyı dökelim ve böyle bir süre kadar bekletin. En son her şey bitince çamaşır makinesinde yıkayın. Farkı göreceksiniz lekeden kurtulmuş olacaksınız.

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir