Kuru Şampuan Nasıl Kullanılır, Zararlı Mıdır ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Kuru Şampuan Nasıl Kullanılır, Zararlı Mıdır ?

0

Saçlarınız eğer çok hızlı bir şekilde yağlanıyorsa o zaman kuru şampuan tam da sizlere göre hanımlar. Çünkü kuru şampuan hem sizi hafiflemiş hem de ferahlamış yapacağı gibi saçlarınıza da hemen hacim vermektedir. Özellikle de kokusu çok güzeldir. Günlük yaşantısın da özellikle çalışan iş kadınları sürekli olarak koşuşturma içerisin de olduklarından dolayı saçları da ister istemez bu durum da çabuk yağlanır.

kuru şampuan nedir

İşte bu gibi durumdan tamamen kurtulmak ve saçlarınıza hacim kazandırmak istiyorsanız o zaman kuru şampuan kullanımı bence tam da sizlere göre. Bu yazımızda ise kuru şampuanın ne olduğuna ve nasıl kullanılması gerektiğine kısaca göz atacağız.

İçindekiler

Kuru Şampuan Nasıl Kullanılır?

Kuru Şampuan Nasıl Kullanılır

Kuru şampuanın içerisin de bulunan yağ emme özelliğinden dolayı sizin yağlanmış olan saçlarınız bu şampuan sayesin de çok kısa zaman içerisin de hem tazelenir hem de tekrardan kendi haline gelir. Bu şampuanı kullanacağınız zaman saçlarınızı ilk olarak ıslatmadan tutam tutam ayırın. Elinizdeki şampuanı sallayın hafifçe ve açıp saç diplerinize 8 veya 10 cm mesafeden sıkınız.

Şampuanı ne çok uzaktan ne de çok yakından sıkmayın. Şimdi ise şampuanı saçlarınıza dağıtmak ve hacim kazandırmak için parmak uçlarınızla saç diplerinize masaj yapın. Bu aşamayı da yaptığınız zaman artık tarakla şekil verebilirsiniz.

Zararlı Mı?

Eğer çok fazla bu şampuanı kullanırsanız o zaman saç diplerinize zarar vermiş olursunuz. Saç sağlığın da biliyorsunuz ki kafa derisi çok önemlidir ve bu yüzden fazla kullanım kafa derisi zarar verir. Kuru şampuanını her zaman düzenli kullanın ve saçlarınızı normal şampuanla da 3 günde 1 yıkayın.

Önerilen Şampuan Çeşitleri

Her şampuan çeşidi saça farklı bir şekilde etki etmektedir. Kuru şampuan da yağlanan ve yağlanmaya meyilli olan saçlar için en önemli şampuanlardan birisidir. Piyasa da en önde gelen markalar arasında Elidor yer almaktadır. Bunun haricin de Urban Care ve Batiste bunları da tercih edebilirsiniz.

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir