Kuru İncirin Kurtlanmaması İçin Ne Yapmalı ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Kuru İncirin Kurtlanmaması İçin Ne Yapmalı ?

0

Kuru İncirin Kurtlanmaması İçin Ne Yapmalı ?

Kuru incir satın alındığı zaman eğer doğru bir şekilde muhafaza edilmezse veya uzun bir süre beklediği zaman bozulmalar meydana gelir ve kurtlanmalar oluşmaya başlar. Hiç kurtlanma olmayacak gibi saklama yaparsanız ve bunlara dikkat etmezseniz o zaman sağlık açısından ciddi zararlar görebilirsiniz.

Kuru İncirin Kurtlanmaması İçin Ne Yapmalı

Kuru incir normal de çok dayanıklı olarak bilinen gıdalardan birisidir fakat doğru bir şekilde muhafaza edilmediği taktir de kurtlanmalar oluşabilir. Bunu engellemek için ise kuru inciri tüketmediğiniz zamanlar da hava almasını engelleyerek saklama yapabilirsiniz. Bunu yapacağınız zaman da cam kavanozları tercih edebilirsiniz. Saklama yapacağınız zaman da bulunduracağınız yerin nemli ve rutubetli olmamasına çok dikkat etmeniz gerekiyor.

Aynı zaman da sürekli olarak güneş ışığı alın yerlerde bulundurulmamalıdır. Çünkü bu gibi durumlar kurtlanmasını etkiler. Kuru inciri satın aldığınız zaman mümkün olduğunca kısa süre içerisin de tüketmeniz gerekiyor ve anlattığımız gibi muhafaza ederseniz de kurtlanma olmaz.

kuru incirin kurtlanması

Kuru İncirin Faydaları Nelerdir ?

Kuru incir biliyorsunuz ki sağlık açısından çok faydalıdır ve günde en az 2 ve 3 tane kuru incir yerseniz vücudunuzun tekrardan yenilenmesini sağlarsınız. Bunların yanı sıra diğer faydaları ise şöyledir ;

  • Diyabet hastaları tarafından kesinlikle tercih edilmelidir. Fakat çok fazla aşırıya kaçmamak kaydı ile tüketmeniz gerekiyor. İçerisin de bulunan liften dolayı diyabet hastalarının tüketmesi gerekiyor.
  • Sindirim sistemini düzenler ve içerisin de bol miktarda lif olduğundan dolayı kabızlık gibi sorunlar varsa bunları önler.
  • Kuru incir aynı zaman da hem kan basıncını hem de tansiyonu dengeler. Tansiyon hastaları varsa günde 2 tane kuru incir tüketmesi gerekiyor.
  • Kemik gelişimi için de oldukça faydalı olan kuru inciri kesinlikle her gün düzenli olarak tüketmelisiniz. Herhangi bir şekilde kemik probleminiz varsa kuru incir çok faydalı olacaktır.
  • Kilo vermek isteyenlerin en çok tercih ettiği gıdalardan birisidir ve içerisin de hem lif hem protein olduğundan tokluk hissi yaptığı için kilo vermede oldukça etkili oluyor.
  • Kuru incir hücrelerin tekrardan yenilenmesi için büyük rol oynar. Yatmadan önce kesinlikle kuru incir tüketirseniz cildiniz daha zinde olur ve dinç görünür.
  • En önemlisini şimdi açıklıyoruz arkadaşlar. Bağışıklık sistemine çok iyi gelir ve gribal olan hastalıklara yakalanma riskiniz azalmış olur.

Adım Sevilay. Yaşım 30 evliyim ve 1 çocuk annesiyim. Kadınların faydalanması için elimden geldiğince yararlı makaleleri kadinlarinyeri.com sitesine açıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir