Kuru Fasulyenin Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Kuru Fasulyenin Yanında Ne Gider

0

Kuru Fasulyenin Yanında Ne Gider ?

Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetleri arasında yer alan ve özellikle pirinç pilavı ile uyumlu olan kuru fasulyenin yanına ne gider ? bugün hep beraber ona bakacağız. Kuru fasulye yemeği biliyorsunuz ki günümüzde sık sık yapılan yemek türlerinden birisidir ve özellikle içerisine eklenen baharatlar sayesin de ortaya harika lezzet de çıkıyor diyebiliriz. Sulu yemek yapıldığı zaman aslında bakarsanız yanına birden fazla yemek yapılır. Kuru fasulye yemeğini ister etli isterseniz de etsiz olarak tercih edebilirsiniz. Fakat yanına yapabileceğiniz en ideal yemek pirinç pilavıdır. Peki yanına başka neler yapabiliriz ?

Kuru Fasulyenin Yanında Ne yapsam

PİLAV

Kuru fasulye yemeği yapıldığı zaman akla genel olarak ilk gelen yemek pirinç pilavı oluyor. Pirinç pilavı da Türk mutfağının en çok sevilen yemekleri arasında yer alıyor. Pirinç pilavını sevmeyenler varsa buna alternatif olarak bulgur pilavını tercih edebilir.

BULGUR

Pirinç pilavını sevmeyenler veya yapmak istemeyen ev hanımları varsa buna ek olarak bulgur pilavını kuru fasulyenin yanına yapabilirler. Bulgur pilavını yapacağınız zaman da sade yapmak yerine sebzeli olarak yaparsanız bence daha iyi olur.

Kuru Fasulyenin Yanında Ne Gider

CACIK

Kuru fasulye , pirinç pilavı ve yanına da buz gibi cacık yaparsanız akşam menünüzü daha zengin hale getirmiş olursunuz. Çünkü hem sulu yemek hem de katı yemek var ve bunları tamamlamak için cacık bence yapılabilir. Cacığı yapacağınız zaman ise içerisine nane ile pul biber ekleyebilirsiniz.

AYRAN VEYA ŞALGAM SUYU

İster Ayran isterseniz de Şalgam suyunu yapmış olduğunuz kuru fasulye yemeğinin yanına tercih edebilirsiniz. Şalgam sularının acılı ve acısızı vardır istediğinizi seçebilirsiniz.

SOĞAN PİYAZI

Soğan piyazı bir nevi salata çeşitlerinden birisi olduğundan dolayı kuru fasulye yemeğinin yanına da çok yakışacak lezzetlerden birisidir.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir