Kuru Fasulye Dolapta Kaç Gün Saklanır ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Kuru Fasulye Dolapta Kaç Gün Saklanır ?

0

Kuru Fasulye Dolapta Kaç Gün Saklanır ?

Günümüzde sık sık yapılan yemekler arasında kuru fasulye yer almaktadır. Fakat kadınlarımızın en çok merak ettiği sorular arasında kuru fasulye dolapta kaç gün saklanır ? sorusu oluyor. Kuru fasulye yemeği özellikle kış aylarında en çok tercih edilen yemeklerden birisidir. Yapımı da çok basit olduğundan dolayı ev kadınları tarafından çok tercih edilmektedir. Fakat kuru fasulye yemeği hakkında bazı püf noktaları bilmeniz gerekiyor. Eğer bunları bilirseniz hem yemeğiniz daha çok lezzetli olur hem de tadı hem eskisi gibi kalır.

Kuru Fasulye Dolapta Kaç Gün Saklanır

Kuru Fasulye Nasıl Muhafaza Edilir?

Kuru fasulye yemeği yapıldığı zaman yanına mutlaka olarak ek yemek için pirinç pilavı yapılmaktadır. Özellikle bu iki yemek kış aylarında en çok tercih edilen türlerden birisidir. Kuru fasulyenin yapımı kadar nasıl muhafaza edileceği de çok önemli bir konudur. Özellikle yemeği sade yapmak yerine etli olarak yaparsanız o zaman daha çabuk bozulma olacağından çok dikkatli olmanız gerekiyor. Havalar soğuk olduğu zamanlarda balkon veya kiler gibi yerlere tencerenin ağzı kapalı olarak koyarsanız bu şekilde saklama yapabilirsiniz. Aynı zaman da en çok kullanılan yöntemler arasında buzdolabı yer alıyor. İsteyenler buzdolabına koyarak saklama işlemi yapabilir.

Kuru fasulye yemeğini buzdolabına koyduğunuz zaman yaklaşık olarak 4 gün boyunca muhafaza edebilirsiniz. 4 günden fazla kalırsa o zaman tadın da ekşimeler olur ve çöpe atmak zorunda kalırsınız.

Kuru Fasulye Saklarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Kuru fasulye yemeğinizi yaptınız ve daha sonra sıcak servis ettiğiniz zaman artta kalan yemeği de cam bir kase içerisine veya küçük bir tencereye koyabilirsiniz.
  • Kuru fasulyenizi buzdolabına koyduğunuz zaman öncesinde soğumasını sağlayın. Sıcak olarak koyarsanız çok kısa süre içerisin de bozulmalar meydana gelebilir.
  • Yemeği buzdolabına koymadan önce yaklaşık 2 saat dışarıda bekletin. 2 saat sonra kuru fasulye yemeğini buzdolabına koyabilirsiniz.
  • Kuru fasulye yemeğini bozulmadan hemen muhafaza etmek istiyorsanız o zaman saklayacağınız yerin derecesi burada çok önemlidir. Buzdolabı için dereceyi en üst düzeyde tutmanız gerekiyor.
  • Buzdolabından çıkardığınız yemeği tüketebileceğiniz kadarını başka bir tencereye alıp ısıtıp yiyebilirsiniz. Diğer kalanı ise tekrardan buzdolabına koyabilirsiniz.

Adım Erman. 24 yaşındayım ve küçük yaşımdan beri bilgisayarla uğraşmaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı Editör olmak istedim. Hem okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir