Kuru Dolmanın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Kuru Dolmanın Yanında Ne Gider

0

Kuru Dolmanın Yanında Ne Gider ?

Kış ayı olduğu zaman ev hanımları tarafından sıklıkla yapılan yemekler arasında kuru dolma oluyor. Hem görünüm hem de lezzet bakımından güzel olduğundan dolayı kuru dolma çok tercih edilmektedir. Kuru dolma yemeği aynı zaman da soslu olarak servis edildiğinden daha lezzetli oluyor. Sizler de kış mevsiminde kuru dolma yapacaksanız ve yanına ne yapsam diye merak ediyorsanız o zaman doğru yerdesiniz. Çünkü sizler için netten araştırmalar yaptım ve kuru dolmanın yanına yapılabilecek en aperatif yemekleri , salataları ve mezeleri sayfama ekledim. Aşağıda bulunanlardan istediğinizi seçerek kuru dolmanızın yanına yapabilirsiniz.

Kuru Dolmanın Yanında Ne yapsam

SALATA

Kuru dolma yemeğinin yanına herhangi bir yemek yapmadan tek başına da tüketebilirsiniz. Fakat yanına salata yaparsanız daha iyi olur. Salata olarak ise bol limonlu ve zeytinyağlı çoban salatası veya mevsim salatasını tercih edebilirsiniz. Hatta isteyenler marul salatası da yapabilir.

ÇORBA

Kuru dolma bir ana yemek olduğundan dolayı yanına başlangıç olarak çorba yapılırsa bence daha iyi olur. Çorba olarak mercimek , yayla , ezo gelin veya tarhana çorbalarından birisini seçerek kuru dolmanın yanına servis edebilirsiniz. Hatta mercimek çorbası yapacaksanız süzme olarak yaparsanız daha hafif olacağından midemizi yormaz.

Kuru Dolmanın Yanında Ne Gider

PATATES SALATASI

Patates salatası genel olarak salata olarak bilinir fakat aslında bakarsanız başlı başına bir yemek türü olmaktadır. Kuru dolmanın yanına patates salatasını yaparak sofranızın daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

YOĞURTLU HAVUÇ MEZESİ

Kuru dolmanın yanına gidebilecek en güzel yiyeceklerden birisi de yoğurttur. Yoğurtsuz dolma kesinlikle olmaz. Bu yüzden yoğurdu sade tüketmek yerine havuçla yapılan mezesini yaparak daha güzel lezzetler ortaya koyabilirsiniz.

SARIMSAKLI VEYA SADE YOĞURT

Katı bir yemek yapıldığı zaman yanına mutlaka yoğurt servis edilir. Kuru dolma ile de yoğurt vazgeçilmez lezzetlerden birisidir. Ama sizler ister sarımsaklı isterseniz de sade olarak yoğurt tercih ederek sofranıza ilave edebilirsiniz.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir