Kurabiye Yaparken Hangi Yağ Kullanılır ? Kurabiye Tereyağla Mı Sıvı Yağla Mı Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Kurabiye Yaparken Hangi Yağ Kullanılır ? Kurabiye Tereyağla Mı Sıvı Yağla Mı Yapılır

0

Günümüzde çay saatleri olduğu zamanlar da en çok yapılan ve sevilenler arasında kurabiye yer almaktadır. Her bayanda kurabiye yapacağı zaman böyle ağızda dağılan ve enfes kurabiye yapmak ister. Fakat bunu yapmak için de bazı püf noktaları da bilmeniz gerekmektedir. Son zamanlar da ise kurabiye yapanlar tarafından en çok merak edilen konu kurabiye yaparken tereyağı mı yoksa sıvı yağı mı kullanılıyor ? bu soru yer almaktadır.

Kurabiye yaparken hangi yağ kullanılır

Kurabiyenin içerisine katmış olduğunuz malzemeler ile kurabiyeniz ona göre şekillenir ve çay saatlerinin vazgeçilmez lezzetidir. Kullanacağınız malzemeleri eğer doğru bir şekilde ayarlar ve ona göre uyarlarsanız yapacağınız kurabiye de ona göre güzel ve lezzetli olur.

Tabi kurabiyenin altın kurulu yağdır. İşin uzmanları bu konu da araştırma yapmışlardır ve kurabiye yaparken kullanılan tereyağın daha iyi ve kıvam olarak da büyük etkisi olduğunu açıklamışlardır.

TAM KIVAMINDA KURABİYE SIVIYAĞ İLE Mİ TEREYAĞ İLE Mİ YAPILIR?

  • Genel olarak kurabiye yapılacağı zaman hem tereyağı hem de sıvıyağı kullanılır. Özellikle birçok kişi marketler de satılan margarin yağları tercih etmektedir. Fakat margarin biliyorsunuz ki sağlık açısından da zararlı olduğundan tercih edilmesi ve iyi değildir.
  • Kurabiye yapacağınız zaman eğer sıvıyağı kullanırsanız o zaman kurabiyeleriniz hem yumuşak hem de olur hem de yerken ağızda dağılır.
kurabiye sıvıyağ ile mi tereyağ ile mi yapılır
  • Tereyağı kullanırsanız da hem daha çok lezzetli olur hem de sıvıyağ da olduğu gibi ağızda dağılır.
  • Yani kısacası ister sıvıyağı isterseniz de tereyağını aynı anda da kullanabilirsiniz.
  • Hem kurabiyeleriniz de hem de diğer hamur işlerin de mutlaka yağ koymadan önce oda sıcaklığın da bir müddet bekletin ve daha sonra lezzetli kurabiyeler veya börekler elde edin.
  • Artta kalan kurabiyelerinizi bir kabın içerisine koyduysanız o kabın içerisine 1 veya 2 adet kesme şeker ya da pirinç tanesi koyarsanız bu şekilde nemi tutar ve geç bayatlar.

Afiyet olsun…

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir