Kurabiye Hamuru Buzlukta Nasıl Saklanır ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Kurabiye Hamuru Buzlukta Nasıl Saklanır ?

0

Kurabiye hamuru buzlukta nasıl saklanır? Bu sorunun cevabı hem pratik hem de lezzetli kurabiyeler yapmak için çok önemli. Kurabiye hamuru buzlukta saklanabilir, ancak bazı püf noktalarına dikkat etmek gerekir. İşte kurabiye hamuru buzlukta nasıl saklanır konusunda bilmeniz gerekenler:

Kurabiye Hamuru Buzlukta Nasıl Saklanır
  • Kurabiye hamuru buzlukta en fazla 3 ay saklanabilir. Daha uzun süre bekletirseniz hamurun tadı ve dokusu bozulabilir.
  • Kurabiye hamuru buzlukta saklanmadan önce iyice yoğurulmalı ve hava almayacak şekilde streç filme sarılmalıdır. Böylece hamur donarken çatlamaz ve kurumaz.
  • Kurabiye hamuru buzlukta saklanırken küçük parçalara bölünmeli ve aralarına pişirme kağıdı konulmalıdır. Böylece hamurlar birbirine yapışmaz ve istediğiniz kadarını çözdürüp kullanabilirsiniz.
  • Kurabiye hamuru buzluktan çıkarıldığında oda sıcaklığında veya buzdolabında yavaşça çözdürülmelidir. Mikrodalgada veya sıcak suyun altında çözdürmeyin, hamurun yapısı bozulabilir.
  • Kurabiye hamuru çözdürüldükten sonra şekil verip fırına verebilirsiniz. Pişirme süresi ve derecesi tarifinize göre değişebilir, ancak genellikle donmuş hamurlar taze hamurlara göre birkaç dakika daha uzun süre pişer.

Kurabiye hamurunu buzlukta saklamak hem zamandan hem de malzemeden tasarruf etmenizi sağlar. Ayrıca istediğiniz zaman mis gibi kurabiyeler yapmanızı da mümkün kılar. Bu yöntemi deneyin ve farkı görün!

Adım Yeşim. 22 yaşındayım ve Üniversite son seneyi okumaktayım. Hayalim bilgisayar mühendisi olmak ve makale yazmayı da çok sevdiğimden dolayı boş zamanlarım da kadinlarinyeri.com sitesine makale yazmaktayım.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir