Kulak Ağrısını Geçiren Doğal Tedavi Yöntemleri! Kulak Ağrısına Ne İyi Gelir ?
  1. Anasayfa
  2. Sağlık

Kulak Ağrısını Geçiren Doğal Tedavi Yöntemleri! Kulak Ağrısına Ne İyi Gelir ?

0

Bazı durumlar da kulağa ağrı girer ve bu hem dayanılmaz hem de insanı rahatsız edici olabiliyor. Kulak ağrısı olduğu zaman ağrıyla beraber ortaya basınç , uğultu , işitmede problemler ve aynı zaman da çınlama gibi sorunlar çıkmaktadır. O zaman kulak ağrısını geçirmek için doğal olarak ne gibi yöntemler kullanmamız gerek ?

Kulak Ağrısına Ne İyi Gelir

Sıcak Kompres Uygulamak

Ağrı nerede varsa o yere sıcak kompres uygulaması yaparak kulak ağrısını geçirebilirsiniz. İlk olarak temiz bir havluyu sıcak su ile ıslatalım ve daha sonra fazla olan suyu sıkıp ağrının olmuş olduğu bölgeye yerleştirip yaklaşık olarak 5 dakika kadar bekletelim. Bu şekilde yaparak ağrının azaldığını göreceksiniz.

Sarımsak Suyu Damlatmak

Çiğ sarımsağın içerisin de biliyorsunuz ki hem antibakteriyel hem de antiviral bileşenleri bulunmaktadır. Bunlar olduğundan dolayı kulak ağrısına çok iyi gelmektedir. İlk olarak 1 diş sarımsağın kabuğunu soyalım ve ezip suyunu çıkartalım. Daha sonra elde etmiş olduğumuz sarımsak suyunun 1 veya 2 damlasını kulağımızın içerisine damlatalım. Eğer bunu yaptıktan sonra tekrardan kulak ağrısı olursa günde 2 defa uygularsanız yararını görürsünüz.

Zencefil ve Kulak Ağrısı

Zencefilin içerisin de hem Antibakteriyel hem de antienflamatuvar bulunduğundan dolayı kulak ağrısı için birebirdir. Zencefil kulak kanalını temizler ve içerisin de enfeksiyon varsa onun oluşmasını engeller. İlk önce arkadaşlar zencefilin küçük bir parçasını keselim ve rende kullanarak suyunu çıkartalım. Hangi kulağınız ağrıyorsa o yere 2 damla zencefil suyunu damlatıp pamuk ile de kulağınızı tıkayın. Bu vermiş olduğumuz yöntemi ağrınız tamamen kesilesiye kadar günde 1 defa yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir