Krem Rengi Koltuk Nasıl Temizlenir ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Krem Rengi Koltuk Nasıl Temizlenir ?

0

Krem Rengi Koltuk Nasıl Temizlenir ?

Krem rengine sahip olan koltuklar her zaman daha şık görünüme sahiptir fakat günlük kullanım için pek tercih edilmiyor. Çünkü temizlik sorunu olduğundan krem rengi koltukları temizlemek bir hayli zor olabiliyor. Fakat sizler krem rengi koltukları seviyorsanız ve bunları tercih ediyorsanız o zaman vereceğimiz farklı yöntemler sayesinde kolayca temizleme işlemi yapabilirsiniz. Krem rengi koltukları temizlemek için kadınlarımızın çoğu dışarıya para veriyor ve sürekli olarak temizleme olduğundan belli bir zaman sonra koltuklar yıpranıyor ve eski hali gibi olmamaya başlıyor.

Krem Rengi Koltuk Nasıl Temizlenir

Krem rengine sahip olan koltuklar lekeleri çok çabuk gösteren koltuk çeşitlerinden birisidir ve sık sık güzel bir şekilde temizlenmesi gerekiyor. Özellikle eviniz de hayvan besliyorsanız veya küçük bir yaşta çocuğunuz varsa o zaman sık sık temizlemeniz gerek.

Krem Rengi Koltukları Nasıl Temizlenmeli ?

1-)Karbonat

Karbonat , biliyorsunuz ki günlük yaşantımız da birçok alanda kullanılmaktadır. Özellikle diş temizliği ve tatlı gibi ürünler de çok tercih edilmektedir. Fakat karbonat sadece bu alanlarda değil aynı zaman da evinizde bulunan krem renginde olan koltuklarınızda da kullanabilirsiniz. Zaten krem rengi koltukları temizlemek için en etkili yöntemler arasında karbonat ilk sırada yer alıyor.

İlk olarak lekeli olan yere bir miktar kadar karbonat dökelim ve sonra temiz bir bezi ıslatıp nemli olacak bir şekilde o bölgeyi temizleyelim. Karbonat her türlü lekeyi yok eder ve aynı zaman da koltuğunuz da koku varsa onu da giderir.

Krem Rengi Koltuklar Nasıl Temiz Kalır

2-)Beyaz Sabun

Karbonattan sonra krem rengi koltuklarınızı temizlemenin bir diğer yöntemi ise beyaz sabundur. Katı olan bir sabun ile ılık bir bez kullanarak koltuğunuzu rahatlıkla temizleyebilirsiniz. İlk olarak lekeli olan yeri ıslak bezle ıslatalım ve sonra beyaz sabun ile güzelce ovma işlemi yapalım. Bu şekilde 10 dakika kadar bekletin ve sonra kullanmaya başlayın. Koltuklarınız da kılıf varsa bu kılıfları ise beyaz sabunlu su içerisin de yaklaşık 30 dakika kadar bekletip temizleyin.

3-)Sirke

Sirke , birçok alanda kullanılan harika ürünlerden birisidir. Özellikle krem rengi koltuklarda kullanıldığı zaman tüm lekeleri çıkarıyor ve koltuklarda kokular varsa bunları yok ediyor. İlk olarak 1 bardak su içerisine sirke ile suyu karıştırın ve ılık bir bezi bu karışıma batırıp koltuğunuz da kirli olan yeri temizleyin. Farkı göreceksiniz ki kısa süre içerisin de koltuklarınız tertemiz olacak.

Krem Rengi Koltuklar Nasıl Temiz Kalır ?

Eğer çocuklarınız varsa ve kalabalık bir aile iseniz o zaman krem rengi koltukları kullanmak gerçekten bir hayli zor oluyor. Eğer bu kirlerden bıktıysanız o zaman en iyi yöntem kılıf kullanmaktadır. Koltuğunuzun yüzeyine denk gelecek şekilde koyu renkte kılıf kullanırsanız uzun bir süre temiz kalmasını sağlarsınız.

Adım Sevilay. Yaşım 30 evliyim ve 1 çocuk annesiyim. Kadınların faydalanması için elimden geldiğince yararlı makaleleri kadinlarinyeri.com sitesine açıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir