Kot Pantolondan Mürekkep Lekesi Doğal Neyle Çıkar ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Kot Pantolondan Mürekkep Lekesi Doğal Neyle Çıkar ?

0

Kot Pantolondan Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar ?

Günlük hayatta birçoğumuzu modayı takip eder hale geldik. Gömleğinden pantolonuna kadar birçok ürünün farklı modeli piyasada satılmaktadır. Günlük hayatta kot pantolonu rahatlığı açısından çok sık tercih etmekteyiz. Kot pantolondan mürekkep lekesi nasıl çıkar en çok araştırma yaptığımız konudur.

Çünkü mürekkep lekesi pantolondan ya da başka bir kıyafetten kolaylıkla çıkmamaktadır. İlk olarak bir bardak su ile sıvı deterjanı karıştırmalı ve bir havlu yardımıyla kot pantolon silinmelidir. Ya da pantolonun ilk su ile yıkanması da mürekkep lekesini çıkartabilir. Bu şekilde mürekkep lekesini çıkartamadıysak yeni bir yöntem aramalıyız.

Kot Pantolondan Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar

Kot pantolona dökülen mürekkep nasıl çıkar sorusuna başka bir çözüm bulmalıyız Bulacağımız bu çözüm mutlaka pantolonu mürekkep lekesinden temizlenmelidir. Kot pantolondan mürekkep lekesini çıkartılırken kesinlikle sıcak su dökülmemelidir. Çünkü sıcak su kot pantolona mürekkebin daha fazla yerleşmesine neden olacaktır. Ya ben mürekkep lekesini çıkarmak için hiç uğraşmadan direkt çamaşır makinesine attıysanız mürekkep pantolonun tamamına bulaşacaktır.

Kot pantolonunuzun dikkat lekesini çıkaracak onlarca doğal yöntem vardır. Önemli olan doğru yöntemi kullanabilmektir. Aksi takdirde pantolon kullanılmaz duruma gelebilir. Kot pantolona dökülen mürekkep lekesi nasıl çıkar ise çıkarmak için sirke, metil alkol, karbonat, süt, diş macunu, Mısır nişastası ve sirke, oksijenli su gibi yöntemler kullanılmaktadır. Mürekkep lekesine bulaşmış bir pantolonunuz varsa bu yöntemlerden uygun olanını seçebilirsiniz.

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir