Kol Ağrısına Hangi Bölüm Bakar ? Kol Ağrısı İçin Hangi Doktara Gidilir ?
  1. Anasayfa
  2. Sağlık

Kol Ağrısına Hangi Bölüm Bakar ? Kol Ağrısı İçin Hangi Doktara Gidilir ?

0

Kol Ağrısına Hangi Bölüm Bakar ?

Kol ağrısını genel anlamda omuzlarla parmaklar arasında yer alan tek tarafta veya her iki tarafta da hissedilen ağrı olarak tanımlarlar. Kol ağrısı olan hastalar için hangi bölüme gidilmesi gerektiği akılda soru işaretidir .

Kol ağrısı genelde koldaki kasların , eklemlerin ya da kemiklerin hasar görmesi sonucu oluşur . İlk başta kolda uyuşukluk , karıncalanma hissi , sinir hasarları ile kendini gösterebilir . Kolu yoracak işlerde çalışma , ağır kaldırma , uzun süre bilgisayarda oturma ile klavye kullanımı , spor yapma gibi nedenler kol ağrısına sebep olabilir . Birçok nedenden dolayı kol ağrısı yaşanabilir . Bunlar; kol kırılması , kol çıkması , bilek çıkması , incinme ,ezilen veya sıkışmış sinir gibi .

Kol Ağrısına Hangi Bölüm Bakar

Kol ağrısı genellikle boyun omurga kısımlarından kaynaklı meydana gelir . Özellikle sol kol ağrısına kalp krizi açısından dikkat edilmelidir . Kol ağrısı için hastenelerin Ortopedi, Fizik Tedavi , Nöroloji polikliniklerinden randevu alabilirsiniz .

Kol ağrısının tedavisi için hastalığın altında yatan nedene göre tedavi uygulanır . Bazı ağrılar için ilaç kullanmak gerekirken bazıları için ise soğuk kompresler , istirahat etmek yeterli olabilir . Ağrıyan kola buz koymak ağrının hafiflemesine biraz da olsa yardımcı olacaktır . Ağrıyan kolu fazla kullanmamak , tekrarlayan hareketlerden kaçınmakta fayda var .

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir