Kızartmanın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Kızartmanın Yanında Ne Gider

0

Kızartmanın Yanında Ne Gider ?

Kızartma biliyorsunuz ki birden fazla sebzeden oluşmaktadır ve özellikle patates ağırlıklı olarak patlıcan , biber , kabak gibi sebzeleri kızartılmaktadır. İsteyenler sebze kızartması isteyenler de sevmiş oldukları et veya köfte çeşitlerinden birisini seçip kızartma yapabilir. Fakat kızartma genel olarak aperatif yemeklerden birisi olduğundan dolayı yanına ana yemeklerden birisini yaparsak soframız daha renkli olacaktır. Bizde kızartmanın yanına yapılabilecek en ideal lezzetleri sizlerle paylaştık.

Kızartmanın Yanında Ne Gider

SEMİZOTU SALATASI

Kızartma yapılacağı zaman yanına salata türlerinden birisi olan semizotu salatasını tercih edebilirsiniz. Çünkü semizotu salatası yoğurtla yapıldığından ve hafif olduğundan dolayı bence kızartmanın yanına çok yakışacak.

RUS SALATASI

Son zamanlar da salata türü olarak Rus salatası herkes tarafından çok tercih edilmeye başlandı. Rus salatasının içerisinde biliyorsunuz ki bezelye , havuç , patates ve kornişon turşu bulunmaktadır. Bu kadar lezzetli olan Rus salatasını isteyenler kızartmanın yanına yapabilir.

Kızartmanın Yanında Ne yapsam

FESLEĞENLİ ACI SOS

Kızartmanın yanına gidebilecek başka şeylerden birisi de fesleğenli olarak yapabileceğiniz acı sostur. Domateslerinizi ilk olarak rendeleyin ve daha sonra kısık bir ateşte pişirin ve içerisine kurutmuş olduğunuz birkaç tane biber atın. Daha sonra bir tutam kadar taze fesleğen ilavesi ederek harika sos elde edebilirsiniz.

SOĞAN HALKASI

Kıtır bir şekilde soğan yemek istiyorsanız o zaman kızartmanızın yanına soğan halkası çok iyi gidecektir. Akşam veya öğle arasında kızartma yapacaksanız o zaman buna ek olarak soğan halkası da yapılabilir.

DOMATES ÇORBASI

Kızartmanın yanına başlangıç olarak çorba yapacaksanız o zaman çorba olarak domates çorbasını seçebilirsiniz. Aynı zaman da domates çorbası yaptığınız zaman içerisine kaşar ilave ederseniz çorbanız daha lezzetli olur.

Adım Yeşim. 22 yaşındayım ve Üniversite son seneyi okumaktayım. Hayalim bilgisayar mühendisi olmak ve makale yazmayı da çok sevdiğimden dolayı boş zamanlarım da kadinlarinyeri.com sitesine makale yazmaktayım.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir