Kızarmış Patates Kolay Yöntemle Nasıl Isıtılır ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Kızarmış Patates Kolay Yöntemle Nasıl Isıtılır ?

0

Kızarmış patates nasıl ısıtılır ?

Günümüzde büyük ve küçük demeden herkes tarafından çok sevilen yiyeceklerden birisi de patates kızartması oluyor. Özellikle patates kızartması yapıldığı zaman yanına da ızgara köfte ve aynı zaman da çeşitli soslar tercih edilince ortaya da gerçekten harika lezzetler çıkıyor diyebiliriz.

Kızarmış patates nasıl ısıtılır

Patates kızartmasını yeni yaptığımız da o an içerisinde yendiği zaman gerçekten çok lezzetli oluyor. Fakat soğuduğu zaman lezzetini kaybetmeye başlıyor tabi. Bu şekilde olduğu zaman da birçok kadın buz haliyle bile kızartmak yerine genel olarak çöpe atıyorlar. Aslında doğru bir şekilde ısıtma yöntemi yaparsanız çöpe atmanıza bile gerek kalmadan eskisi gibi lezzetli yapıp afiyetle tüketebilirsiniz. O zaman ısıtma işlemini nasıl yaparız ? ona bakalım ;

  • Kızarmış olan patateslerinizi fırın yöntemi ile ısıtmanız mümkündür. Bunun için ise yapmanız gereken fırın tepsinizi alüminyum folyo ile kaplayın ve daha sonra patateslerinizi tepsini içerisine güzelce koyun. Bu şekilde yaparsanız hem patatesleriniz yapışmayacak hem de eskisi gibi çok lezzetli olacaktır.
  • Fırın derecesini ise 200 ila 220 derecelerine ayarlayın , yaklaşık olarak 2 veya 3 dakika kadar ısıtın.

Evet arkadaşlar vermiş olduğumuz bu yöntem sayesinde patateslerinizi çöpe atmadan evde ısıtma yöntemi yaparak afiyetle yiyebilirsiniz. Hatta dilerseniz yanına ekstra olarak başka yemekler de yaparsanız patates kızartmanızı daha güzel hale de getirmiş olursunuz.

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir