Kırmızı Biber Buzlukta Nasıl Saklanır ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Kırmızı Biber Buzlukta Nasıl Saklanır ?

0

Sebze ve meyvelerin her mevsim tüketilebilmesi için buzlukta doğru bir şekilde saklanması gerekir. Bu sebzelerden biri de biberlerdir. Özellikle kırmızı biberler, birçok türde saklanabilir. Dolayısıyla közlenmiş kırmızı biber buzlukta nasıl saklanır, tarzında sorularla sık karşılaşılır.

Kırmızı Biber Buzlukta Nasıl Saklanır

Közlenmiş biberi buzluğa koymadan önce soyulmalıdır. Ardından sapları kesilerek bol suda iç kısmı yıkanır. Fırın, 190 dereceye ayarlanır. Közlemenin belli bir süresi yoktur. Biberlerin dış kısmı kabarmalı ve soyulabilir kıvamda olmalıdır.

Fırında biberin tüm yönleri aynı anda közlenmeyeceği için belli aralıklarla biberler çevrilmelidir. Kırmızı biberler, közlendikten sonra fırından çıkarılır ve soğumaya bırakılır. Ardından tek kullanımlık poşetlere konularak buzluğa konulur.

Biberlerin iç kısmının yıkanmasına özen gösterilmelidir. Aksi halde tüketirken zorluklar yaşanabilir.

İçindekiler

Dolmalık Kırmızı Biber Buzlukta Nasıl Saklanır?

Buzlukta biber saklamayla ilgili merak edilenlerden biri de “Dolmalık kırmızı biber buzlukta nasıl saklanır?” sorusudur. Dolmalık biberler, buzluğa konmadan önce bazı hazırlıklar yapılması gerekir. Öncelikle dolmalık biberlerin baş kısımları içine doğru bastırılarak çıkartılır. İç kısmı, bol suyla yıkanarak temizlenir. Suyu iyice süzülür ve kurulanır.

Biberler, tek kullanımlık poşete yerleştirilir. Ardından poşetin orta kısmına pipet konulur. Poşetin ucu, pipete sarılır. İki poşet kullanılması daha iyi olacaktır. Bu sayede dolmalık biberlere, buzluktaki diğer besinlerin kokusu işlemez.

Yöntem doğru bir şekilde uygulandığında dolmalık biberler, uzun süre buzlukta saklanabilir. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir