Kil Maskesi Ne İşe Yarar ve Nasıl Yapılır ?
  1. Anasayfa
  2. Kadınca

Kil Maskesi Ne İşe Yarar ve Nasıl Yapılır ?

0

Kil maskeleri cildinizin sağlıklı ve temiz kalmasına yardımcı olan doğal bir terapidir. Kil maskesi kullanmanın yararları ve hazırlanmanın kolaylığı sebebiyle her geçen gün daha fazla popülerlik kazanmaktadır.

Kil Maskesi Ne İşe Yarar

Kil Maskesi ile Doğal Tedavi

Kil maskesi tüm cilt tipleri için uygun bir doğal tedavi yöntemidir. Bu maske cildinizdeki ölü hücrelerin ve toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Kil yüksek miktarda mineraller içerir ve bu mineraller cildinize sağlık ve parlaklık kazandıran doğal bir tedavi yöntemidir.

Cildinizi temizler, sivilce oluşumunu engeller ve gözenekleri küçültür. Kil maskelerinin anti-inflamatuar özelliği sayesinde çevresel faktörlere bağlı cilt tahrişlerini azaltır ve cildin yumuşak ve pürüzsüz olmasını sağlar.

Kil Maskesi Hazırlanışı

Bir kaseye 2 yemek kaşığı kil ve 2 yemek kaşığı su veya elma sirkesi ekleyin. Kil maskesi yaparken kullandığınız kil markası ve cilt tipinize göre su eklemesi değişebilir. Bazı killer daha yoğun olduğu için daha fazla suya ihtiyaç duyabilirsiniz. Elma sirkesi kullanmanız sebum üretimini dengelemenize ve cildinizin pH dengesini korumanıza yardımcı olacaktır.

İsteğe bağlı olarak maskeye 1 çay kaşığı bal, 1 çay kaşığı zeytinyağı veya 1 çay kaşığı lavanta yağı ekleyin. Bal cildinizi nemlendirir ve yumuşatırken zeytinyağı cildinize ekstra nem kazandırır ve lavanta yağı cildinizi sakinleştirir ve stresi azaltır.

Karışımı iyice karıştırın ve macun kıvamına gelinceye kadar su veya elma sirkesi ekleyin. Maskeyi uygulamadan önce yüzünüzü temizleyin. Maskeyi uygulayın ve 15-20 dakika bekleyin. Maske tamamen kuruduktan sonra ılık su ile yıkayın ve cildinizi yumuşak bir havlu ile kurulayın.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir