Karnabahar Kızartması Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Karnabahar Kızartması Yanına Ne Gider

0

Karnabahar Kızartması Yanına Ne Gider ?

Kış mevsiminde en çok tüketilen ve sevilen yemekler arasında karnabahar kızartması yer alıyor. Hem büyükler hem de çocuklar tarafından sevilen karnabahar kızartmasının yanına yapacağınız güzel yemekler ile sofranızı daha renkli yapabilirsiniz. Hem un hem de yumurta ile harç yapılıp o şekilde kızartılan karnabaharı ister sıcak isterseniz de soğuk olarak tüketebilirsiniz. Son olarak yanına tercih edeceğiniz yoğurt ile karnabahar kızartmasını daha güzel hale getirebilirsiniz.

Karnabahar Kızartması Yanına Ne Gider

MERCİMEK ÇORBASI

Karnabahar bir kış sebzesidir ve kışın olduğu zaman en çok yapılan yemeklerden birisidir. Fakat karnabahar kızartması yapacağınız zaman yanına çorba olarak mercimek çorbasını seçmeniz daha olur.

SOSLU MAKARNA

Makarna’nın birden fazla çeşidi vardır ve her şekilde yapılır. Sade yapmak yerine beşamel soslu olarak yaparsanız makarnanız daha lezzetli olacaktır. Karnabahar kızartması ile soslu makarna çok iyi seçim olur.

KURU FASULYE

Karnabahar kızartması bir ana yemek değil atıştırmalıktır ve bu yüzden yanına ana yemek yapılması şart. Ana yemek olarak ise tercihiniz kuru fasulyeden yana olabilir. İsteyenler kuru fasulye yemeğini sade isteyenler de etli olarak yapabilir.

Karnabahar Kızartması Yanına Ne yapsam

HAYDARİ

Izgara ya da kızartma gibi yemekler yapıldığı zaman meze olarak en çok tercih edilen haydari olur. Çünkü haydari her yemeğin tadını daha çok arttırır ve bu yüzden karnabahar kızartmasının yanına da haydari çok yakışır.

KÖFTE

Köfte , çocuklar için çok sevilen et türü yemeklerinden birisidir. İster ızgara da isterseniz de tava da kızartmasını yaparak karnabahar kızartması ile beraber tüketebilirsiniz.

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir