Karadut Lekesi Nasıl Çıkar ? Dut Lekesi Nasıl Temizlenir ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Karadut Lekesi Nasıl Çıkar ? Dut Lekesi Nasıl Temizlenir ?

0

Karadut genel olarak her mevsim sevilerek tüketilen ve özellikle pekmezi yapılan meyvelerden birisi olmaktadır. Fakat lezzetli ve aynı zaman da faydalı olmasının yanı sıra lekesi de bir hayli çok oluyor. Karadut eğer hemen temizlenmezse o zaman inatçı bir lekeye dönüşebiliyor ve bu yazımız da ise karadut lekesini nasıl temizleriz ? onu inceleyeceğiz.

Karadut lekesi nasıl çıkar

EN KOLAY KARADUT LEKESİ NASIL ÇIKAR? 

  • Karadut lekesini kolay bir şekilde çıkarmak istiyorsanız yaprağından faydalanmak en mantıklısı olacaktır. Bunu yapmak için karadutun yaprağını rondadan geçirelim ve daha sonra içerisine az olacak şekilde su ekleyerek lekenin olan yere koyalım. Bu şekilde leke ortadan kaybolacaktır.
  • Yapacağımız diğer yöntemlerden birisi de hem sirke hem de limon suyu yöntemi olacaktır. Bu ikisini lekeli olan yere koyarak bekleyelim ve daha sonra kullanılmayan diş fırçası ile fırçalama yapalım. Leke çıkasıya kadar o bölgeyi ovun.
  • Ovalamış olduğunuz yere daha sonra deterjan varsa eviniz de onu koyarak da çitilemeye devam edin. En son olarak bol su ile yıkayın ve çıktığını kendiniz de göreceksiniz.
  • En son yapacağımız yöntemlerden birisi de sıcak su yöntemi olacak. Bunu yapmak için su kaynatalım ve kaynayan suyu hemen lekeli olan yere dökelim. Sıcak suyu döktüğümüz zaman ise hemen çitileyelim. Bu şekilde çıktığını göreceksiniz.

HALIDAN DUT LEKESİ NASIL ÇIKAR?

Halınıza dut lekesi mi bulaştı merak etmeyin vereceğimiz yöntem ile bunu hemen çözeceksiniz.

  • Halınıza dut lekesi bulaştı an hemen peçete kullanıp üstündekileri alın. Sonra kuruma olmadan sıvı deterjan ile lekeli olan yeri silin. En son olarak yarım su bardağına beyaz sirke ve 1 litre su kullanarak lekeli olan yere bu karışımı döküp bekletelim. Yarım saat ardından durulayalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir