Kan Lekesi Koltuktan Nasıl Çıkar ? 
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Kan Lekesi Koltuktan Nasıl Çıkar ? 

0

Kan lekesi koltuktan nasıl çıkar ? sorusuna en tesirli çözümlerin ve yöntemlerin tuz olacağı bilinmektedir. Tuzlu su yöntemi ile faydalanılması gerekmektedir.

Kan Lekesi Koltuktan Nasıl Çıkar

Tuz ve suyu karışım haline getirerek bir macun kıvamında oluşturularak ve bu karışımı kumaşın kan lekesi olan yerin üzerine sürülür. Ardından bulaşık yıkanılan sünger ile kan lekesi olan bölgeyi ovalayarak çıkarılır.

Kan lekesini çıkarmak için en kolay yöntemlerden biri de kan lekesinin üzerine diş macunu sürmek olacaktır. Kan lekesini çıkarmak istediğiniz yere diş macununu sürdükten sonra 20 dakika boyunca beklemeniz gerekmektedir.

Daha sonra ise temiz bir bez ile diş macunu silinerek temizlenir. Kan lekesinin kısa bir süre içerisinde ortadan kalktığı görülecektir.

İçindekiler

Kan Lekesini Çıkartan Malzemeler Nelerdir?

Kan lekesi koltuktan nasıl çıkar sorusu kadınların özelliklede çocukları olan annelerin kâbusu olmuş durumdadır. Ayrıca kan lekesi çıkar mı sorusu birçok kadının aklını karıştıran ve zorlayan sorulardan biridir. Kan lekesinin çok fazla nedenlerden dolayı koltuklara ulaşabilir. Kan lekesi koltuktan nasıl çıkar sorusuna yine her işe el atan kadınların en birinci malzemeleri şunlardır;

  • Beyaz sirke,
  • Diş macunu,
  • Tuz ile su karışımı,
  • Bulaşık deterjanı
  • Bulaşık süngeri

Olarak bilinmektedir. Kan lekelerinin üzerine bir Türk kahvesi fincanı olacak kadar beyaz sirkeyi dökmek ve leke kendiliğinden leke kaybolana kadar beklenilmesi gerekmektedir.

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir