Kalıcı Jel Oje Nedir ? Jel Oje Kullanmanın Artıları
  1. Anasayfa
  2. Kadınca

Kalıcı Jel Oje Nedir ? Jel Oje Kullanmanın Artıları

0

Günümüzde bayanların en büyük önem verdikleri tırnaklarına sürdükleri şey oje’dir. Fakat jel olan ojeler diğer sıradan olan ojelere göre tırnakta daha uzun süre ve hiçbir şekilde yıpranmadan kalabilen oje çeşitlerinden birisidir. Jel ojeler kalıcı olduğundan dolayı önceden sadece güzellik merkezlerin de uygulanıyordu fakat son yıllarda evlerde de yapılan bir uygulama haline geldi. Sıradan olan ojeler suya ve küçük darbelere karşı çok dayanıksızdır. Fakat jel ojeler her şeye dayanıklı olduğundan her kızın tercihleri arasında yer alıyor. Eğer sizler de sıradan ojelerden sıkıldıysanız ve ben ojesiz gezmem diyorsanız bence jel ojeler tam da sizlere göre.

Kalıcı Jel Oje Nedir

Jel Ojeler Tırnaklarınızda Çok Daha Uzun Süre Kalır

Jel ojeler tırnaklara uygulandıktan sonra UV ışınlarına veya LED olan ampul ışığına maruz bırakılır. Çünkü bu şekilde yapıldıktan sonra jel ojeler akrilik olan ojelere kıyasla daha dayanıklı ve aynı zaman da daha uzun ömürlü oluyorlar. Hatta kimyasallarla daha da güçlü hale getirilen jel ojeler tırnaklar da yaklaşık olarak hafta ayak tırnakların da ise 2 ay hiçbir şekilde yıpranma olmadan kalabiliyor.

jel ojenin faydaları

Jel Ojeler Tırnaklarınızı Korur

Birçok kadının tırnakları kırılgan yapıda olduğundan dolayı bu durumdan çok şikayetçi olurlar. Eğer kızlar sizlerin de tırnakları bu şekilde ise jel olan ojeler bu konuda size yardımcı olabilir. Yukarıda jel ojeler hakkında bilgi vermiştik. Kolay kolay çıkmayan ve kalın katmanı olduğundan dolayı ince tırnaklara sürüldüğü zaman o yer de bir katman daha oluşturur ve dış etkenler de gelebilecek her türlü darbeye karşı sizin tırnaklarınızı korur.

Hızlı Kurur

Jel ojeler diğer ojelere karşı daha hızlı ve kısa süre de kurumaktadır. UV veya LED ışıklar sayesinde 2 veya 3 dakika gibi bir süre de jel oje tırnağınızda kurumaya başlar. Jel ojeler bu tarz ışıkların reaksiyonuna girdikleri zaman kısa zaman içerisin de o bölge de sertleşme yapmaya başlar.

jel oje uv led kurutma

Mükemmel Görünürler

Jel olan ojeler diğer sıradan olan ojelere göre daha iyi görünüme sahiptir. Akrilik olan ojeler yerine kalıcı ojeler sürerek hem eliniz hem de ayaklarınız daha güzel görünür.

jel oje

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

Adım Yeşim. 22 yaşındayım ve Üniversite son seneyi okumaktayım. Hayalim bilgisayar mühendisi olmak ve makale yazmayı da çok sevdiğimden dolayı boş zamanlarım da kadinlarinyeri.com sitesine makale yazmaktayım.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir