Kahvenin Yanında Ne Gider ? Yanına Ne Yapılır ?
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Kahvenin Yanında Ne Gider ? Yanına Ne Yapılır ?

0

Kahvenin Yanında Ne Gider ?

Hayatımızın bir yerinde yer edinmiş ve özellikle sabah kalktığımız zaman ilk içtiğimiz içeceklerden birisi olan kahvenin yanına ne gider ? bugün bunu inceleyeceğiz. Kahve biliyorsunuz ki asırlardır hep hayatımızda ve hem soğuk hem de soğuk olarak tüketilmektedir. Evimize bir misafir geldiği zaman ise ilk yapacağımız içecek genel olarak kahve oluyor ve Osmanlı zamanında ise kahveler bakır cezvede pişirilmekteydi. Türk kahvesi sade , orta ve şekerli olarak ikram edilir. Peki kahveyi sade olarak ikram etmemek için yanına bir şeyler yapıp o şekilde ikram etsek daha doğru olur değil mi ? İşte kahvenin yanına ikram edilebilecek yiyecekler….

Kahvenin Yanında Ne Gider

KURABİYE

Kahve yapıldığı zaman ilk akla gelen yiyeceklerden birisi de tatlı kurabiyeler oluyor. Meyve parçacıklı , sade , çikolatalı veya fındıklı gibi kurabiyeler yapıp isterseniz de dışarıdan satın alarak kahvenin yanına misafirlerinize ikram edebilirsiniz.

ISLAK KEK

Günümüzde ıslak kek çok yapılan tatlı çeşitlerinden birisidir ve yapımı da son derece basit olduğundan dolayı hızlıca yapabilirsiniz. Yapmış olduğunuz ıslak kekinizi ise Türk kahvesinin yanına servis edebilirsiniz.

Kahvenin Yanında Ne yapsam

ÇİKOLATA

Kahve yapıldığı zaman yanına mutlaka olmazsa olmazları arasında yer alan çikolata olması gerekiyor. Tabi isteğinize göre bitter veya sütlü olarak tercih edebilirsiniz.

LOKUM

Lokum Osmanlı zamanından beri günümüze kadar gelen tatlı çeşitlerinden birisidir. Özellikle Türk kahvesiyle beraber en çok tercih edilen tatlı lokum oluyor. Sizinde evinize gelen misafirleriniz varsa lokum olarak kuş lokumu alıp Kahveyle beraber servis edebilirsiniz.

YAŞ PASTA

Farklı tatlı arıyorsanız o zaman tercihiniz yaş pasta olabilir. Yaş pasta çok tercih edilmese de isteyenler kahvenin yanına tercih edebilir.

Adım Erman. 24 yaşındayım ve küçük yaşımdan beri bilgisayarla uğraşmaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı Editör olmak istedim. Hem okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir