Kadınlar Gömlek Seçerken Nelere Dikkat Etmeli ? Hangi Vücut Tipine Hangi Gömlek ?
  1. Anasayfa
  2. Moda

Kadınlar Gömlek Seçerken Nelere Dikkat Etmeli ? Hangi Vücut Tipine Hangi Gömlek ?

0

Gömlekler günümüzde sürekli olarak özellikle genç kızlar tarafından tercih edilen giyimlerden birisidir. Aynı zaman da modası hiç geçmediği gibi her sene de harika modelleri üretilmektedir. Kadınlar gömlek seçerken de her zaman vücut şekillerine uygun olanları tercih ederler ve bu şekilde şıklıklarına şıklık katarlar. Fakat hanımlar gömlek seçerken de dikkat etmeniz gereken bazı noktalar da bulunmaktadır. Bu noktaların başında ise ilk gelen vücut tipine göre gömlek seçimi oluyor.

Kadınlar Gömlek Seçerken Nelere Dikkat Etmeli

Vücut Tipine Göre Gömlek Seçimi

Eğer sizler vücut tipinize uygun olan kıyafetler hakkında bilgileriniz varsa o zaman alışveriş yapacağınız zaman kıyafet seçimin de pek zorluk çekmezsiniz. Alacağınız gömlekler hem üzerinize tam olur hem de mağazadan o gömleği rahat bir şekilde alıp çıkarsınız.

Kısa Bacaklara Sahipseniz

Almış olduğunuz gömleği kızlar eğer şort ile kombine yapacaksanız o zaman uzun şort seçiminden uzak durunuz. Şorttu eğer gömlekle iyi bir şekilde kombine etmezseniz o zaman ortaya kötü bir görünüm çıkabilir. Bacaklarınız kısa ve sizler uzun bir gömlek seçerseniz o zaman boyunuz daha kısa olur. Hem gömlek hem de şort kombini yapacağınız zaman uzun olmayan ve açık renk tonların da olan gömlekleri seçerek daha şık olabilirsiniz.

Desenli Gömlekleri Kombinlerken

Desenli gömlek kombini yapacaksanız o zaman kızlar geriye kalan kıyafetlerinizin de sade olması çok önemlidir. Mesela üzerinizdeki kıyafetler desenli ise diğerlerini sade yapın. Bu şekilde emin olun size daha çok yakışacaktır.

İri Göğüs Ölçülerine Sahip Kadınlar Gömlek Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Göğüsler her zaman gömlek seçimi yaparken önemli rol oynar. İri göğüsleriniz varsa kesinlikle dar olan gömlek seçimlerinden uzak durunuz. Dikkat çekmeyen bir görüntü sergilemek için seçeceğiniz gömleklerin dar olmaması gerek. Bunun yerine dökümlü açık renklerde olan gömlekleri seçebilirsiniz.

Elbise Gömlek Tercih Ediyorsanız

Elbise gömlek seçimi yapacağınız zaman burada en çok dikkat etmeniz gereken nokta bacak boyunuz oluyor. Kısa boyunuz varsa bu tarz kombinlerden uzak durmanız gerekmektedir. Her zaman gömleğin boyu bacak uzunluğunuz ile orantılı olmalıdır ve aynı şekilde ten renginiz ile de uyumlu olmalıdır. Bunun haricin de bu tarz gömlekleri seçeceğiniz zaman desenli olmayan modelleri tercih etmelisiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

Adım Erman. 24 yaşındayım ve küçük yaşımdan beri bilgisayarla uğraşmaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı Editör olmak istedim. Hem okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir