Jojoba Yağının Faydaları Nelerdir ? Nasıl Kullanılır?
  1. Anasayfa
  2. Kadınca

Jojoba Yağının Faydaları Nelerdir ? Nasıl Kullanılır?

0

Jojoba yağı jojoba bitkisinin tohumlarından elde edilen bir bitkisel yağdır. Jojoba bitkisi Amerika Birleşik Devletlerinde, Meksika da ve Kanada da yetişen bir çalıdır.

Jojoba Yağının Faydaları Nelerdir

Jojoba yağı anti inflamatuar özelliklere sahiptir ve cildi yatıştırır. Bu nedenle sivilce akne ve diğer cilt problemlerinin tedavisinde kullanılabilir. Jojoba yağı antioksidan özellikleri nedeniyle cildi serbest radikallerin zararlı etkilerine karşı korur. Bu özellik cildin yaşlanmasını yavaşlatmaya yardımcı olur.

Kuru Ciltler İçin Jojoba Yağı Nemlendirici Özellik Sağlıyor

Jojoba yağı kuru ciltler için nemlendirici olarak kullanılır. Ayrıca saç bakımı için de kullanılabilir ve saçları besler nemlendirir ve güçlendirir. Jojoba yağı cildin doğal yağ üretimini dengeleyerek sivilce akne ve diğer cilt problemlerinin tedavisinde de etkilidir. Jojoba yağı antioksidan ve anti inflamatuar özelliklere sahiptir ve cildin yaşlanmasını yavaşlatmaya yardımcı olur.

Jojoba yağı yapısı gereği diğer bitkisel yağlardan farklıdır. Jojoba yağı insan cildinin ürettiği doğal yağa sebuma benzer bir yapıya sahiptir. Jojoba yağı diğer bitkisel yağlara göre daha uzun raf ömrüne sahiptir ve hafif bir kokuya sahiptir.

Jojoba Yağı Kullanımında Sağlık Uzmanlarına Danışın

Jojoba yağı aynı zamanda ayaklarınızın çatlamasını ve kurumasını önlemeye yardımcı olur. Ayaklarınıza birkaç damla jojoba yağı masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Jojoba yağı doğal bir ürün olduğu için çoğu insan için güvenlidir. Ancak herhangi bir alerjik reaksiyon durumunda kullanmadan önce bir doktorla konuşmak önemlidir.

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir