İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanın En Etkili Yolu – Ceviz Kabuğu Kürü
 1. Anasayfa
 2. Kadınca

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanın En Etkili Yolu – Ceviz Kabuğu Kürü

0

Kadınlar her zaman bakımlı ve güzel olmak ister bunun için de ellerinden gelen her yolu yaparlar. Fakat karşılaşmış oldukları en büyük sorunlar arasında istenmeyen tüyler yer alıyor. Kadınlar istenmeyen tüylerden kurtulmak için herkesin kullanmış olduğu gibi ağda veya benzeri yöntemleri zahmet çekerek yapmaktadırlar.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanın En Etkili Yolu

Ama aslında bakarsanız istenmeyen tüylerden kurtulmak için doğal yöntemleri deneyebilirsiniz. Evde çok kolay bir şekilde hazırlayacağınız ceviz kabuğu kürü yöntemi sayesinde sadece 3 seans yaparak istenmeyen tüylerinizden rahatlıkla kurtulabileceksiniz.

İstenmeyen Tüylerden kurtulmanın birden fazla doğal yöntemi vardır. Ama sizlere anlatacağımız en etkili olanı ceviz kabuğu kürü yöntemi oluyor. Vereceğimiz bu yöntemi eğer düzenli bir şekilde kullanırsanız o zaman göreceksiniz ki kısa zaman içerisin de tüy sorunlarından kurtulmuş olacaksınız. Bu yöntemi kullanmadan önce ise cevize karşı herhangi bir alerjinizin olmaması gerekmektedir. Alerjiniz varsa da mutlaka bir uzmana danışmanız gerekmektedir.

Ceviz Kabuğu Kürü Hazırlamak İçin Gerekli Malzemeler:

 • Bir avuç ceviz kabuğu
 • 1 su bardağı dolusu su
 • Gazlı bez veya pamuk

Ceviz Kabuğu Kürünün Hazırlanışı

 • İlk önce bir avuç dolusu olacak şekilde ceviz kabuklarımızı hazırlayalım
 • Ateşe dayanıklı olacak bir kabın içerisin de ceviz kabuklarımızı ilave edelim ve kül haline gelesiye kadar ocakta tutalım
 • Ceviz kabukları yanıp kül haline geldiği zaman külleri bir bardak suya ekleyerek yaklaşık 12 saat bekletelim
 • 12 saat beklettikten sonra karışımımızı pamuk ya da gaz bez yardımı ile tüylü olan bölgelerimize sürelim ve bu şekilde 30 dakika bekleyelim
 • 30 dakika geçtikten sonra da kürü hangi bölgenize uyguladıysanız o bölgeyi güzelce yıkayın
 • Eğer bu karışımı düzenli bir şekilde kullanırsanız o zaman tüylerinizin tamamen yok olduğunuz kendi gözlerinizle göreceksiniz.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

Adım Erman. 24 yaşındayım ve küçük yaşımdan beri bilgisayarla uğraşmaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı Editör olmak istedim. Hem okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir