Ispanak Kavurmasının Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Ispanak Kavurmasının Yanına Ne Gider

0

Ispanak Kavurmasının Yanına Ne Gider ?

Kış mevsimi geldiği zaman genel olarak en çok yapılan sebze yemekleri arasında ıspanak yemeği yer alıyor. Ispanağın o kadar çok yararı var ki bunu saymakla bitiremeyiz. Özellikle yemek dışında börek yaparken de en çok kullanılan sebzelerden birisidir. Peki bu akşam için ıspanak yemeği değil de kavurmasını yapacaksanız yanına da ne yapacağınızı bilmiyorsanız o zaman sizlere sunmuş olduğumuz bu yemekler sayesinde sofranızı zenginleştirebileceksiniz. ıspanak kavurmasının yanına genel olarak yapılacak yemekler arasında pilav ve makarna gibi yapımı kolay yemekler bulunmaktadır.

Ispanak Kavurmasının Yanına Ne Gider

MAKARNA

Makarna biliyorsunuz ki yapımı en basit olan yemek türlerinden birisidir ve yapmış olduğunuz ıspanak kavurmasının yanına da sade yapmak yerine yoğurtlu sarımsaklı , baharatlı veya sebzeli olarak makarna yapabilirsiniz.

BULGUR PİLAVI

Ispanak kavurmasının yanına yapabileceğiniz diğer lezzetler arasında bulgur pilavı yer alıyor. Ama bulgur pilavını yapacağınız zaman sade yapmak yerine salçalı veya domatesli yaparsanız daha güzel olur.

SARIMSAKLI YOĞURT

Ispanak kavurmasının yanına yapabileceğiniz lezzetler arasında sarımsaklı yoğurt çok güzel gidecektir. Çünkü ıspanak hiçbir zaman sade olarak yenmez yanına mutlaka yoğurt tercih edilir. Fakat sizler bu yoğurdu sade tüketmek yerine sarımsaklı yaparsanız o zaman daha güzel olur.

Ispanak Kavurmasının Yanına Ne yapsam

PATATES PÜRESİ

Yapmış olduğunuz ıspanak kavurması hiçbir zaman tek başına yenmez yanına mutlaka güzel bir şey yapılması gerek. Bu yüzden yanına gidebilecek lezzetler arasında patates püresi yer alıyor. Patateslerinizi güzelce haşlayın ve daha sonra püre haline getirerek ıspanak kavurmasının yanına servis edin.

SALATA

Her yemeğin yanına mutlaka salata yapılması gerekiyor. Çünkü salata sofrayı renklendirir ve yemeklerin daha güzel olmasını sağlar. Bu yüzden ıspanak kavurmasının yanına da mevsim salatası , çoban salatası veya karışık salata yapabilirsiniz.

ÇORBA

Ispanak kavurması genel olarak bir ana yemektir ve bu yüzden yanına başlangıç olarak çorba yapılması gerekiyor. Çorba olarak da mercimek çorbası en iyi seçim olur.

Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir