Ispanağın Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Ispanağın Yanına Ne Gider

0

Ispanağın Yanına Ne Gider ?

Kış aylarının vazgeçilmez sebzeleri arasında yer alan ıspanak en yararlı besinlerden birisidir. Özellikle besin değeri bu kadar çok yüksek olmasından dolayı küçük çocukların daha fazla tüketmesi gerekiyor. Ispanak genel olarak yoğurtla beraber çok güzel gitmektedir ve tercihinize göre ise sarımsak ilavesi yapabilirsiniz. Bu yazımız da ise ıspanak yemeğinin yanına ne gide ? onu inceleyeceğiz. Ispanağın içerisinde aynı zaman da bulgur da bulunduğundan dolayı daha fazla vitamin içermektedir. Bu yüzden ıspanağın yanına tercih edeceğiniz yemeklerle beraber alacağınız besin değerini arttırabilirsiniz. İşte ıspanağın yanına yapılacak yemekler ;

Ispanağın Yanına Ne Gider

MAKARNA

İster domatesli ve isterseniz de peynirli olarak yapabileceğiniz makarna çeşitlerinden birisini ıspanak yemeğinizin yanına tercih edebilirsiniz. Hatta isteyenler sade olarak da yapabilir.

PİLAV

Pilav biliyorsunuz ki birçok yemeğin yanına tercih edilir ve özellikle ana yemeklerin yanına çok iyi gitmektedir. Bu yüzden yapacağınız ıspanaklı yemeğin yanına pirinç pilavı yaparak sofranızı daha zengin hale getirebilirsiniz. Pirinç pilavınızı yapacağınız zaman sade yapmak yerine şehriyeli olarak da yapabilirsiniz.

Ispanağın Yanına Ne yapsam

BULGUR PİLAVI

Pirinç pilavı yapmak istemiyorsanız o zaman bunun yerine bulgur pilavını tercih edebilirsiniz. Özellikle bulgur pilavınızın içerisine nane ve pul biber eklemesi yaparsanız o zaman daha lezzetli olacaktır bundan emin olabilirsiniz.

BÖREK

Ispanak bir ana yemek olduğundan dolayı yanına alternatif hamur işlerinden bir şey yapmak istiyorsanız o zaman tercihiniz kıymalı , peynirli veya patatesli börek olabilir.

FIRINDA PATATES DİLİMLERİ

Ispanak yemeğinin yanına yapabileceğiniz güzel lezzetlerden birisi de fırında yapılan patates dilimleri oluyor. Akşama evinize gelecek misafirleriniz varsa bunu deneyebilirsiniz.

AYRAN

Ispanak yemeği ile meşrubat her zaman çok güzel gider. Özellikle bir de yanında börek varsa o zaman Ayran tercih ederseniz menünüz daha kuvvetli olacaktır.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir