İslim Kebabı Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

İslim Kebabı Yanına Ne Gider

0

Yemek davetlerinde sofraların vazgeçilmezi olan ve en lezzetli kebaplar arasında yer alan yemeklerden birisi de islim kebabı oluyor. Bu yazımızda ise islim kebabının yanına ne gider onu anlatacağız. Birçok kişi islim kebabını seve seve yapar fakat yanına gidebilecek yemekleri bir türlü ayarlayamazlar veya kararsız kalırlar. Şimdi bu kebap özellikle yaz aylarında en çok tercih edilen yemeklerden birisidir. Aynı zaman da yöresel bir yemek olduğundan dolayı büyük beğeni de topluyor. İslim kebabının yanına çok güzel yemekler gidiyor işte bunlar ;

Pirinç Pilavı 

Pirinç pilavı her yemeğe yakışan en lezzetli yemeklerden birisidir ve bu yüzden islim kebabının yanına pirinç pilavını tercih edebilirsiniz. Pirinç pilavınızı daha lezzetli yapmak istiyorsanız o zaman tereyağı ekleyerek yaparsanız daha lezzetli hale gelecektir.

Patates Püresi

Birçok kebabın yanına tercih edilen patates püresi yapmış olduğunuz islim kebabının yanına çok yakışacaktır bence. Patates püresini her zaman sıcak olarak servis etmeye özen gösterin ve aynı zaman da kaşar peyniri de ilave ederseniz o zaman daha lezzetli hale gelecektir.

Yayla Çorbası

İslim kebabı bir ana yemek olduğundan dolayı başlangıç yemeği olarak çorba seçmemiz gerekiyor. Bu yüzden hanımlar çorba olarak islim kebabından önce içilebilecek harika yayla çorbasını yapabilirsiniz. Yayla çorbanızı yaptığınız zaman üzerine naneli bir sos yaparsanız çorbanız daha leziz olacaktır.

Humus

İslim kebabının yanına yapılan en etkili ve en muhteşem yemeklerden birisi de humus oluyor. Humus ile islim kebabını bir araya getirirseniz harika menü oluşturmuş olursunuz.

Cacık

En son olarak hanımlar diyelim islim kebabının yanına pirinç pilavı yaptınız. Şimdi bunları daha etkili hale getirmek için buz gibi cacığı tercih edebilirsiniz.

Adım Sevilay. Yaşım 30 evliyim ve 1 çocuk annesiyim. Kadınların faydalanması için elimden geldiğince yararlı makaleleri kadinlarinyeri.com sitesine açıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir