İskenderin Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

İskenderin Yanına Ne Gider

0

İskenderin Yanına Ne Gider ?

İskender günümüzde en çok sevilen ve büyük küçük demeden herkes tarafından zevkle tüketilen et yemeklerinden birisidir. Özellikle Bursa Mutfağının göz bebeği ve aynı zaman da kebap severlerin bağımlısı olduğu lezzetlerden birisidir. Restoranlarda bile iskender türlü türlü sunumlar yapılarak karşımıza çıkıyor. Bazıları klasik bazıları sade ve bazıları da pilavlı olarak sunumlar yapılmaktadır. Yani iskenderinizi her şekilde kendiniz bile renklendirebilirsiniz. Akşam yemeği için sizler ana yemek olarak iskender tercih edecekseniz o zaman yanına alternatif olarak aşağıda yer alan yemeklerden birilerini tercih edebilirsiniz.

İskenderin Yanına Ne yapsam

PİLAV

İskender tercih edildiği zaman yanına kesinlikle ilk tercih edilen yemek genel de pirinç pilavı oluyor. Çünkü pilav en iyi yakışan yemeklerden birisidir. Bu yüzden farklı tatlar aramıyorsanız ilk tercihiniz pilav olabilir.

GÖBEK SALATA

Göbek salata son zamanlar da çok tercih edilen salatalardan birisi olmaya başladı. Sizler de göbek salatayı seviyorsanız o zaman iskenderin yanına servis edebilirsiniz.

GAVURDAĞI SALATASI

Gavurdağı salatası bir Gaziantep Mutfağı salatası olarak bilinir ve en meşhur salatalardan birisidir. Özellikle Gaziantep’te iskender yendiği zaman yanına Gavurdağı salatası getirilir. Hem ceviz hem de acı seviyorsanız bu lezzetli denemelisiniz.

İskenderin Yanına Ne Gider

AYRAN

İskender hiçbir zaman klasik olarak yenmez ve yanına mutlaka yoğurt veya Ayran tercih edilmeli. İskender ile gidebilecek en ideal içecek Ayrandır.

ŞIRA

Eğer iskenderin yağını pek fazla sevmiyorsanız o zaman şıra sizin için en iyi seçim olacaktır. Çünkü şıra etin yağını dengeler.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir