İşkembe Çorbasının Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

İşkembe Çorbasının Yanına Ne Gider

0

İşkembe Çorbasının Yanına Ne Gider ?

Hem doyurucu hem de içerisinde bol miktarda vitamin ve mineral bulunan işkembe çorbasının yanına ne gider ? bugün hep beraber bunu inceleyeceğiz. İşkembe çorbası aslında bakarsanız çoğu insan tarafından pek sevilmez. Fakat içerisin de o kadar çok vitamin var ki tercih edilmesi gereken çorba türlerinden birisidir. Mesela genel olarak restoranlar da sık sık tüketilir ve evde sizler de çok kolay bir şekilde bu çorbayı yapıp bir de yanına güzel ana yemekler yaparsanız ortaya harika lezzetler de çıkarmış olursunuz. İşte işkembe çorbasının yanına yapılabilecek alternatif yemekler.

İşkembe Çorbasının Yanına Ne Gider

SEBZELİ BULGUR PİLAVI

Yapmış olduğunuz işkembe çorbasının yanına ana yemek olarak bulgur pilavını tercih edebilirsiniz. Yalnız bulgur pilavınızı yapacağınız zaman sade yapmak yerine sebzeli olarak tercih ederseniz daha güzel lezzetler ortaya çıkartabilirsiniz.

SALATA

Yemekler yapıldığı zaman yanına mutlaka olarak salata yapılması gerekiyor. İşkembe çorbası ve yanına yapacağınız ana yemeği tamamlamak için mevsim salatası veya çoban salatasını tercih edebilirsiniz.

İşkembe Çorbasının Yanına Ne yapsam

PATATES SALATASI

Farklı tarzlarda salata türü arayan ev hanımlarımız varsa o zaman patates salatası en iyi seçimlerden birisi olacaktır. Haşlamış olduğunuz patateslerle harika bir salata ortaya koyabilirsiniz.

BİBER DOLMASI

İşkembe çorbasının yanına ana yemek yapacaksanız o zaman biber dolması akşam ki menü için iyi seçim olabilir. Çünkü biber dolması ile çorba çok uyumlu ikilidir.

MAKARNA

Eğer aceleniz varsa veya aperatif yemek arıyorsanız o zaman makarna çeşitlerinden birisini seçebilirsiniz. Hatta isteyenler makarnayı sade isteyenler de sarımsaklı yoğurt veya salçalı yapabilir.

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir