İş Bulma Duası Okunuşu ve Anlamı, Denenmiş İş Bulma Duası, Zenginlik Duası
  1. Anasayfa
  2. Dini Konular

İş Bulma Duası Okunuşu ve Anlamı, Denenmiş İş Bulma Duası, Zenginlik Duası

0

İş bulmak günümüzde birçok insanın ortak sorunu ve dileği. İşsizlik oranlarının yüksek olması, rekabetin artması ve iş koşullarının zorlaşması nedeniyle iş arayanlar zorluklarla karşılaşıyor.

İş Bulma Duası Okunuşu ve Anlamı

Bu durumda iş bulmak için sadece çaba göstermek yetmeyebilir. İş bulmak için Allah’tan yardım istemek, dua etmek ve hayırlı rızık dilemek de önemli bir unsurdur.

İslam dininde iş bulma duası olarak birçok dua vardır. Bu duaların okunuşu ve anlamı şöyledir:

– Rabbena atina min ledünke rahmeten ve heyyi lena min emrina reşeda. (Ey Rabbimiz sen bize katından rahmet et, işimizde bizler için başarılar hazırla.)   Bu dua günde 70 kez okunursa Allah’ın yardımı ile hayırlı bir iş bulacaktır.

– Allahumme hırli vehterli. (Allah’ım bana hayırlısını ver. Benim için hayırlı olanı seç, en hayırlısını nasip et.) Bu dua iş başvurusu yaparken veya yeni bir işe başlarken okunabilir.

– Gulillahu malike’l-mulki tu’til mulke men teşau ve tenziu’l-mulke mimmen teşau,ve tuizzu men teşau ve tuzillu men teşa,bi yedike’l-hayru,inneke ala kulli şey’in gadir. (De ki: Mülkün Maliki olan Allahım,mülkü dilediğine verirsin ve dilediğinden alırsın,ve dilediğini aziz kılarsın, dilediğini zelil edersin. Hayır senin elindedir şüphesiz ki Senin her şeye gücün yeter.) Bu dua işsiz kalındığı zaman 990 defa okunursa hayırlıdır.

– Tulicul leyle fi’n-nehari ve tulicun nehara fi’l-leyl, ve tuhricu’l-hayya min’el meyyiti ve tuhricul meyyite min’el hayy,ve terzuku men teşau bi ğayri hisab . (Geceyi gündüze girdirirsin,gündüzü geceye girdirirsin, canlıyı ölüden çıkartırsın ve ölüyü canlıdan çıkartırsın. ve dilediğin kişiyi hesapsız rızıklandırırsın.) Bu dua 41 gün 41 defa okunursa iş bulmayı kolaylaştırır.

Bu duaların yanında zenginlik duası olarak da Vakia Suresi okunabilir. Peygamber Efendimiz (s.a.v.) bu sureyi her gün veya her gece okuyanların fakirlik görmediklerini söylemiştir.

Bu duaları okurken niyetin halis olması, helal yoldan kazanç elde etmek istemek ve Allah’a güvenmek gereklidir. Allah dualarımızı kabul etsin.

Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir