İrmik Anne Sütünü Artırır mı ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

İrmik Anne Sütünü Artırır mı ?

0

Her anne bebeği daha dünyaya gelmeden önce onun her şeyini düşünür ve en çok düşündükleri şey ise sütlerinin yetip yetmeyeceği konusudur. Çünkü bebek dünyaya geldiği zaman ilk arayacağı anne sütüdür. Bu yüzden anneler de sütün olup olmadığına bakmadan hemen süt yapan şerbetler , bitki çayları ya da karışımlar hazırlayarak bunları içerler.

İrmik Anne Sütünü Artırır mı

Aslında hanımlar bakarsanız sütünüzü arttırmanın birden fazla yolu vardır ve süt yapan besinleri tüketirseniz her türlü sütünüz olur. Süt yapan besinlerin başında ise bulgur yer almaktadır. Bulgur her zaman vücuda gerekli olan vitaminleri ve mineralleri sağlar.

İrmikte biliyorsunuz ki tahıl grubunda yer alır ve bu yüzden süt arttırmak istiyorsanız irmiği de tercih edebilirsiniz. Zaten bize sorulan sorular arasında irmik anne sütünü arttırır mı ? gibi sorular soruluyordu. Bizde bu konu hakkında araştırma yaptık ve irmiğin gerçekten süt yaptığını söyleyebiliriz. Fakat irmiğin tatlısını yapmak doğru seçim değildir.

Tabi illa tatlı yiyebilirsiniz ama az şekerli ile sindirimi de kolay olan helvaları tercih edebilirsiniz. İrmiğin içerisin de yüksek miktar da protein bulunmaktadır ve özellikle karbonhidratta bulunduğundan dolayı anne sütü için çok değerlidir. Bu yüzden anneler ilk tercihleriniz arasında irmiği tercih edebilirsiniz.

İrmiğin vitamin değerli içerisin de hem B hem de E vitamini bulunur ve buda çocuklarınızın gerekli ve önemli olan vitaminleri almasını sağlar. Eğer irmik helvası yapacaksanız o zaman yağ olarak tercihiniz tereyağı olsun. İçerisine ise kavrulmuş olanları seçmek yerine çiğ kuruyemişleri tercih edebilirsiniz. Çünkü kavrulmuş olanların içerisin de trans yağı vardır.

Şeker olarak ise mümkün olduğunca çok fazla atmamaya özen gösterin. Hatta elinizde varsa şeker yerine doğal pekmez tercih edebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir