Kadınların Yeri

İngilizce Kelimeler Nasıl Ezberlenir ?

İngilizce Kelimeler Nasıl Ezberlenir ?

Bir kelimeyi ezberlemenin aslında en zor kısmı kelimeleri ezberimizde sürekli olarak tutabilmektir. İşte bunun olması için de genel olarak bol bol tekrar yapmamızı söylerler değil mi ? Günümüzde en çok tercih edilen ve bilinen yöntemlerin başında bol bol tekrar yapmak gelir.

İngilizce Kelimeler Nasıl Ezberlenir

Türkçe kelimeleri bol bol tekrar yaparak hafızamız da tuttuk diyelim. Peki ingilizce kelimeyi ezberlemenin en etkili yolu nedir ? Şimdi kelimeleri hem sürekli tekrar ederek hem de cümle olarak ezberlemek her zaman kişiye fayda sağlamıştır. Hatta son zamanlar da ise öğrencilerin bir çoğu salt kelime ezberleme yapmak yerine tam tersi olarak cümle olarak ezberlemeye daha çok yoğunlaştığını belirtmek isteriz.

Bilim insanları ise bu konu hakkında araştırma yapmıştır ve bizim beynimiz aslında o kadar sistamatik ki çünkü beynimiz bir olayı hakkında ne kadar ilgi kurarsa o olayı çok iyi hatırlarsınız. Yani isterseniz örnek verelim ; Küçüklük zamanınızda başınıza bir olay geldi ve bu olayı büyüdüğünüz zaman yaşadığınız da hemen çocukluk döneminde yaşadığınız aklınıza gelir. Hatta yıllar geçse bile beyniniz o anı asla unutmaz.

İşte arkadaşlar bu yüzden kelime ezberleme yapacağınız zaman en etkili yöntem cümle cümle ezberleme yöntemi olacaktır. Bu şekilde yaparsanız ezberlemeniz daha kuvvetli olacaktır. Mesela bir kelimeyi bile unutsanız cümle içerisin deki diğer kelimelerden faydalanıp hatırlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ