İncir Sütü Lekesi Nasıl Çıkar ? İncir Sütünün Faydaları Nelerdir ?
 1. Anasayfa
 2. Pratik Bilgiler

İncir Sütü Lekesi Nasıl Çıkar ? İncir Sütünün Faydaları Nelerdir ?

0

İncir sütü genel olarak insan vücudun da alerjik bir etki yaratır ve herhangi bir kıyafete geldiği zaman da tam bir inatçı leke haline gelmektedir. Peki incir sütü lekesi nasıl çıkar ? İncir sütü lekesini çıkarmak için sizlerle birkaç yöntem paylaştık ve bu yöntemleri uyguladığınız takdir de olumlu sonuçlar alacağınızdan emin olabilirsiniz.

İncir Sütü Lekesi Nasıl Çıkar

İncir , mevsimin de sıklıkla tüketildiği ve besin değerinin de çok fazla olduğu meyve türlerinden birisidir. İnsan sağlığı için de çok yararlı olmasından dolayı insanlar doğal bir şekilde tüketmek için dışarıdan ağaçlardan direkt olarak koparıp tüketmek ister fakat incir sütü lekesi ile karşılaşırlar. Bu leke ile karşılaştığınız zaman vücudunuz da yoğun bir kaşınma reaksiyonu meydana gelir.

İncir Sütü Lekesi Nasıl Çıkarılır?

1-)Benzin

Bir lekeyi çıkarmadan en etkili yöntemler arasında benzin yer almaktadır. Ama benzin yanıcı bir madde olduğundan dolayı çoğu insan tercih etmez. Fakat eğer dikkatli olunursa benzini kullanmada herhangi bir sakınca yoktur.

İncir sütü lekesini çıkarmak için ilk olarak temiz bir bezin üzerine birkaç damla olacak şekilde benzin damlatın ve sonra lekeli olan yeri güzelce silin. Bunu birkaç kere yaptığınız zaman lekenin çıktığını göreceksiniz.

2-)Sabunlu Su

Sabunlu su da lekeleri çıkarmak için kullanılan yöntemlerden birisidir. Bunu yapmak için sabunlu su hazırlayıp temiz bir bez yardımı ile lekeli olan yeri güzelce temizleyin. Çok yeni olan lekeleri çıkarmak için bu yöntemi tercih edebilirsiniz.

3-)Çamaşır Makinesi

Yukarıda verdiğimiz yöntemleri denediniz ve herhangi bir sonuç alamadı iseniz o zaman çamaşır deterjanı kullanmanız gerekiyor. Sıcak suyun içerisin de bir süre lekeli olan çamaşırınızı bekletin ve yumuşasın. Sonra çamaşır makinesine atın ve kumaşınıza göre sıcaklığı ayarlayın. Bu şekilde de kolayca çıkartabilirsiniz.

İncir Sütü Vücuda Temas Ettiğinde Ne Yapılmalıdır?

 • Hemen en yakın sağlık kuruluşunu gidin.
 • Süt nereye değdi ise o yeri kesinlikle kaşımayın.
 • Bölge de yer alan kaşıntı hissiniz azaltmak için soğuk su ile yıkayınız.

Bunlardan herhangi birisi ile karşılaşmadı iseniz o zaman incir sütünden etkilenmediğinizi düşünebilirsiniz.

İncir Sütünün Faydaları Nelerdir?

 • İncir dişler için çok faydalıdır ve özellikle sütü de diş eti yaralanmalarına çok iyi gelmektedir.
 • İncir sütü kremleri cilt lekelerini giderme de çok etkilidir.
 • Hem incir hem de incir sütü böbrekler de taş oluşumunun önüne geçer ve kum varsa düşmesini sağlar.
 • Sindirimini düzenler.
 • Vücutta nasır veya siğil gibi problemler varsa bunların giderilmesini sağlar.
 • İncir sütünü balla karıştırdığınız zaman maske olarak yaptığınız da bezelerin oluşmasını engeller ve aynı zaman da cildinizi daha diri olmasını sağlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir