İdeal Sağlık İçin Günlük Tüketilebilecek 6 Basit Besin
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

İdeal Sağlık İçin Günlük Tüketilebilecek 6 Basit Besin

0

Sağlıklı bir diyet sürdürmek genellikle gelişmiş bir plan gibi görünebilir. Vücudumuzun bir enfeksiyonla mücadele etmesine, tahrişi azaltmasına, gerçekten ekstra enerji hissetmesine ve sağlıklı bir bağışıklık sistemine yardımcı olmasına yardımcı olacak vitaminleri, besleyici vitaminleri ve mineralleri nasıl elde edebileceğiniz, zaman zaman zor bir gözlem gibi görünüyor.

Optimum sağlıktan zevk almak için pişmemiş sarımsak çiğnemenize veya bir dizi diyet takviyesi almanıza gerek yoktur. Bağışıklık performansını artırmak, tahrişi azaltmak ve ekstra canlılığa sahip olmak için bu basit günlük süper yiyeceklerden herhangi birini tabağınıza veya atıştırmalık rutininize ekleyebilirsiniz.

İdeal sağlık için günlük tüketilebilecek 6 basit besin

GÜÇLÜ BAĞIŞIKLIK İÇİN SOMUNLAR

Bir dizi son araştırmaya göre, birçok birey ve özellikle veganlar ve vejeteryanlar, diyetlerinden yeterli miktarda omega-3 yağ asidi almıyorlar. Omega-3 bağışıklık sağlığı için hayati öneme sahiptir. Omega-3 yağ asidi tüketimi ile enfeksiyonla daha fazla mücadele edebilen sağlıklı bir mikrobiyom arasında iyimser bir ilişki var. Günde en az 30 gram fındık, bağışıklık sağlığına yardımcı olmanın etkili bir yoludur.

Badem, ceviz, fındık ve antep fıstığı karışımını yiyebilirsiniz ve tamamen farklı vitaminlerin bir karışımını sunabilirsiniz.

Tahrişle Mücadele Etmek İçin Ispanak

Ispanak, C vitamini ve bol miktarda antioksidanla doludur. Bağışıklık sistemi için oldukça etkili bir öğündür. Vitaminler üzerine yapılan son bir inceleme, C vitamininin aşırı bir anti-inflamatuar ve antioksidan kapasiteye sahip olduğunu ortaya koymaktadır. Bu iki özellik, tahrişi ve oksidatif stresi azaltarak bağışıklık sistemini güçlendirir.

Sadece ıspanak tarzını sevmeyenler için, en sevdiğiniz koyu yeşil yapraklı yeşillikleri içeceklerinize ve salatalarınıza dahil etmeye çalışın.

DEMİR EMİŞİ İÇİN BİBER

Dolmalık biber, vücuda gerekli yöntemlerle fayda sağlayan vitaminlerle doludur. Dolmalık biberler C vitamini ile doludur, ancak pişirme sırasında denatüre olduğu için C vitamininin çoğunu kaybeder. Daha sonra pişmemiş olarak tüketilmesi idealdir ancak sebzeyi akşam yemeğini hazırladıktan sonra suyunu tüketerek C vitamini eksikliğini azaltabilirsiniz.

C vitamininin bağışıklık desteği avantajları vardır, ancak buna ek olarak vücudunuzun istediği önemli bir besin maddesi daha vardır (*6*)Ek olarak demir emilimini artırır.

SAĞLIK İÇİN YEŞİL ÇAY VE BAKLİLLER

Deneyimsiz çay, oldukça etkili iki antioksidan, flavonoid ve epigallocatechin gallate ( EGCG)(*6*) içerir. Siyah çay ile karşılaştırıldığında, EGCG içerik malzemesini koruyan tecrübesiz çay, bağışıklık performansını artırır.

Deneyimsiz çayı sevmiyor musunuz? Farklı çay türleri ayrıca bağırsak sağlığını önemli ölçüde iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Fasulye, bezelye ve mercimek gibi bakliyatlar lif açısından oldukça zengindir. İçeriğindeki lif, yemekten sonra uzun süre tok hissetmenizi sağlar ve ayrıca bağırsaktaki güzel mikro organizmanın beslenmesine yardımcı olabilir. Bunu, toksinleri ve atıkları vücudunuzdan bağlayarak ve yok ederek yapar ve hatta ldl kolesterolü ve vücut ağırlığını azaltmaya yardımcı olur. Bu, toksinleri ve atıkları uzaklaştırmak ve bağırsak mikrobiyomunu geliştirmek için toplu olarak çalışabilir, bağırsak sağlığını iyileştirebilir.

ENFEKSİYONA KARŞI NARENCİYE

Portakal, greyfurt ve limonu andıran turunçgillerin yaygın olarak tüketilmesi sağlık açısından birçok avantaj sağlayabilir. Sadece ferahlatıcı ve lezzetli değiller, ayrıca C vitamini açısından da zenginler. C vitamini, sayısız bağışıklık hücresi özelliğini güçlendirerek solunum yolu ve sistemik enfeksiyonları önleyebilir ve bunlarla baş edebilir.

Enfeksiyonları durdurmak için bol miktarda C vitamini tüketimi esastır. Yetişkinler için günlük gerçekten yararlı olan C vitamini miktarı, kızlar için 75 mg/gün ve erkekler için 90 mg/gün’dür.

Turunçgil dilimlerini en az günde bir ara öğün olarak yemeyi ve gün boyunca suyunuzu limon veya misket limonu ile tatlandırmayı amaçlayın.

Adım Sevilay. Yaşım 30 evliyim ve 1 çocuk annesiyim. Kadınların faydalanması için elimden geldiğince yararlı makaleleri kadinlarinyeri.com sitesine açıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir