Hünkar Beğendinin Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Hünkar Beğendinin Yanında Ne Gider

0

Hünkar Beğendinin Yanında Ne Gider ?

Ramazan ayı geldiği zaman en çok tercih edilen ve vazgeçilmeyen yemek çeşitlerinden birisi de hünkar beğendi oluyor. Hünkar beğendi yemeği yaz ve kış demeden severek tüketilen yemeklerden birisidir ve aynı zaman da hafif bir yemek olduğundan dolayı sofraların vazgeçilmezi oluyor. Türk kültüründe bu yemek çok özel bir yer edinmiştir ve birçok kişi ise hünkar beğendi yaptığı zaman acaba yanına ne yapsam diye merak ediyor. Bu yemeğin yanına yapılabilecek en ideal ilk yemek çorba çeşitlerinden birisidir. Daha sonra ana yemeklere geçiş yapabilirsiniz.

Hünkar Beğendinin Yanında Ne Gider

YÜZÜK ÇORBASI

Hem hamur hem de kıymadan yapılan yüzük çorbası birçok yerde farklı isimlerle de anılan çorbalardan birisidir. Yüzük çorbası mantı ile benzerlik gösterir ve doyurucu özelliği olduğundan dolayı hünkar beğendinin yanına çok yakışır.

TAZE FASULYE

Her sofranın vazgeçilmez lezzetleri arasında yer alan ve özellikle pirinç pilavı ile ikili olan taze fasulye yemeğini de yapmış olduğunuz taze fasulyenin yanına yapabilirsiniz. Fakat taze fasulyeyi yaparken zeytinyağlı yaparsanız daha iyi olur.

Hünkar Beğendinin Yanında Neler yapılır

FASULYE PİYAZI

Fasulyeden yapılan piyaz hem salata hem de meze olarak tüketilen atıştırmalık lezzetlerden birisidir. Haşlamış olduğunuz kuru fasulyeleri bol yeşillik , soğan ve limonla harmanlayıp hünkar beğendinin yanına servis edebilirsiniz.

HAVUÇLU BARBUNYA

Barbunya yemeğinin vitamin değeri çok yüksektir ve içerisine bir de havuç girerse o zaman hem yemek daha lezzetli oluyor hem de besin değeri artıyor. Sizler de hünkar beğendinin yanına zeytinyağlı havuçlu barbunya yemeğini yapabilirsiniz.

DOMATES ÇORBASI

Hünkar beğendi bir ana yemek olduğundan dolayı yanına başlangıç olarak çorba yapılması en doğru seçimdir. Bu yüzden tercih edeceğiniz domates çorbasını kıtır ekmekle ve kaşar peynirle süsleyerek hünkar beğendinin yanına farklı tat katabilirsiniz.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir