Hünkar Beğendi Yanına Ne Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Hünkar Beğendi Yanına Ne Yapılır

0

Hünkar Beğendi Yanına Ne Yapılır ?

Patlıcan yemekleri arasında en çok sevilen ve közlenmiş olan patlıcanlar ile yapılan hünkar beğendi yemeğinin yanına ne gider ? bugün bu konuya göz atacağız. Hünkar beğendi yemeği ağızda dağılan ve aynı zaman da mis gibi kokan bir yemek olduğundan dolayı genel olarak herkes tarafından sevilerek yenmektedir. Şimdi bu et yemeği olarak da bilindiği için yanına gidebilecek en ideal yemek pirinç pilavı oluyor aslında. Hünkar beğendinin yanına ise yapacağınız güzel yemekler ile menünüzü daha zengin hale getirebilirsiniz. Sizler için de araştırıp bulmuş olduğumuz yemekleri aşağıya sıra sıra ekledik.

Hünkar Beğendi Yanına Ne Yapılır

DOMATES ÇORBASI

Bir ana yemek yapıldığı zaman yanına kesinlikle başlangıç olarak çorba yapılması gerekiyor. Bu yüzden hünkar beğendinin yanına eşsiz tatlardan birisi olan domates çorbası en iyi seçim olacaktır. Ayrıca domates çorbanıza kıtır ekmek ile kaşar peyniri ilave ederseniz o zaman daha güzel lezzetler elde edebilirsiniz.

MERCİMEK ÇORBASI

Çorba kategorisinde ilk sıralarda yer alan ve özellikle vitamin deposu olan kırmızı mercimek çorbasını da hünkar beğendi yemeğinizle beraber tercih edebilirsiniz. Domates çorbasını yapmak isteyenler kırmızı mercimek çorbasını yapabilir.

ZEYTİNYAĞLI BARBUNYA

Zeytinyağı ile yapılan her yemek çok lezzetli olmaktadır. Özellikle bazı ev hanımlar yazın taze olarak dondurup kışın havuç , patates ve domatesleri bir araya getirip pişirmektedir. Sizler de hünkar beğendi yaptıysanız ve elinizde barbunya varsa o zaman zeytinyağlı olarak barbunya yemeğinizi yapabilirsiniz.

Hünkar Beğendi Yanına Ne yapsam

ISPANAKLI VEYA TAVUKLU BÖREK

Ana yemek yapmak yerine hamur işinden bir şeyler yapmak istiyorsanız o zaman hünkar beğendi yemeğinden sonra ıspanaklı ya da tavuklu olarak yapacağınız börek iyi seçim olacaktır. Aynı zaman da börek biliyorsunuz ki her öğün yenen bir şeydir.

ARPA ŞEHRİYELİ PİRİNÇ PİLAVI

Et yemeği yapıldığı zaman akla gelen ilk yemeklerden birisi de pilav oluyor. Bu yüzden ister arpa isterseniz de şehriyeli olarak hünkar beğendinin yanına pirinç pilavı yapıp servis edebilirsiniz.

MUHAMMARA

Evinizde bayat ekmekler varsa bunları atmak yerine değerlendirme yapabilirsiniz. Hem ceviz içi hem biber hem domates salçası ve hem de limon gibi malzemelerin bir araya gelerek yapmış olduğunuz muhammara’yı hünkar beğendi yemeğinin yanına servis yapabilirsiniz.

ÇOBAN SALATA

En son olarak salata her yemek için çok önemlidir ve bu yüzden hünkar beğendi ile çoban salatası yaparak sofranızı renkli hale getirebilirsiniz.

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir