Kadınların Yeri

Humusun Yanında Ne Gider

Humusun Yanında Ne Gider

Humusun Yanında Ne Gider ?

Son zamanlar da en çok sevilen yemekler arasında humus yer alıyor ve humusu yapmak için ise ilk önce nohutları haşlıyoruz ve daha sonra güzelce ezip geniş olan bir kabın içerisine koyuyoruz. İçerisine hem tuz hem sarımsak hem limon ve hem de tahin ekleyerek çırpmaya devam ediyoruz. Her şey bittikten sonra üzerine birkaç parça olacak şekilde ceviz veya kurutulmuş biber eklemesi yaparak servis edebiliriz. İşte böyle güzel bir yemeğin yanına bir de alternatif olarak güzel yemekler yaparsak o zaman ortaya gerçekten harika lezzetler çıkacaktır. Bakalım humusun yanına ne gibi yemekler yapabiliriz.

Humusun Yanında Ne yapsam

MANGAL

Bu akşam için kafanızda mangal planı varsa o zaman yanına yapacağınız humus ile çok güzel menü oluşturmak istemez misiniz ? Bunların yanına bir de lavaş ekmeği ve yeşil salatalar tercih ederek daha zengin görüntü sağlayabilirsiniz.

CİĞER TAVA

Ciğer tava yapacağınız zaman eğer sizler kuyruk yağını seviyorsanız o zaman kızartma işlemi yapacağınız zaman iki parça olacak şekilde kuyruk yağı eklerseniz o zaman ortaya harika lezzet çıkacaktır. Kuyruk yağını sevmiyorsanız o zaman da tereyağı da kullanabilirsiniz.

Humusun Yanında Ne Gider

FIRINDA TAVUK

Humusun yanına ana yemek olarak fırında tavuk yaparsanız o zaman hem menünüz çok zengin olacak hem de midemiz bayram edecek. Fırına atacağınız tavuğun yanına ise sebzeler de atarsanız daha iyi olur.

HAYDARİ

Süzme yoğurt , salatalık , tuz ve sarımsak ile elde edilen haydariyle beraber humus çok güzel ikili olacaktır. Aynı zaman da haydari yaptıktan sonra sızma zeytinyağı da ilave edebilirsiniz.

PİRZOLA

Günümüzde çok tercih edilen ve pişirme yöntemi iyi olursa da ortaya harika lezzet çıkartan pirzolayı humusun yanına servis edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ