Hirudoid Forte Jel Nedir? Nasıl Kullanılır?
  1. Anasayfa
  2. Sağlık

Hirudoid Forte Jel Nedir? Nasıl Kullanılır?

0
Hirudoid Forte Jel Nedir

Ne İçin Kullanılır?

Damar içinde pıhtı oluşumunu engelleyen, mevcut pıhtıyı eriten ve irin(yangı) oluşumunu engelleyen kremdir. Bunun yanında toplardamar yangısı, künt yaralanmalarda (hematomlu veya hematomsuz).

Nasıl Kullanılır?

Uygulama öncesi ellerinizi ve uygulama bölgesini temizlemelisiniz. Lezyon bölgesine yeteri kadar jel parmak ile sürülür. Günde 2-3 set krem uygulaması gerekmektedir. Tedavi süresi hastalığın veya travmanın durumuna göre farklılık gösterir.

  • Yaralanmalar için tedavi süresi 10 gün/maksimum.
  • Yüzeysel lezyonlar için 1-2 hafta
  • Bazı kronik hastalıklarda ve travmalarda tedavi süresi daha da uzayabilmektedir.

 Jel uygulamasına bağlı olarak 2 haftalık süreç içerisinde en küçük bir iyileşme görülmezse hekiminizin onayını almadan tedaviye devam etmeyiniz. Jel içeriğine alkol bulunduğundan krem uygulanan bölgenin üzerini örtmeyiniz veya kapatmayınız. Jel fonoforez ve intoforez tedavileri için uygun bir kremdir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Jel içeriğindeki etken ve yardımcı maddelerden birine karşı hassasiyetiniz veya alerjiniz varsa doktorunuza bildiriniz. Bunun dışında açık yara ve hasarlı deride kullanmayınız. Yüz bölgesi, göz çevresi, burun deliklerinde kullanmayınız.

Hamileler ve emziren annelerde güvenli kullanımı kanıtlanmadığından doktorunuzun önerisine göre hareket ediniz. İlaç kullanımı öncesi kremi uygulayacağınız bölge iyi şekilde temizlenmelidir. Ellerinizi uygulama öncesi ve uygulama sonrası sabun ile temizleyin.

Çocuklarda ve yaşlılarda jel kullanımını özel kılacak herhangi bir uyarı mevcut değildir.  Krem yutulduğunda özellikle çocuklarda alkol zehirlenmesine yol açabilir. Böyle bir durumda çok acil tıbbı destek alınmalıdır.

Olası Yan Etkileri

Diğer tüm ilaçlarda olduğu gibi Hirudoid Forte Jel içeriğindeki etken ve yardımcı maddelerden bir veya birkaçına karşı alerji ve hassasiyet gelişebilir. Bu tür reaksiyonlar genelde ilaç kullanımının sonlandırılmasıyla birlikte kaybolur. Bunun haricinde nadir olarak bildirilen yan etkiler;

  • Uygulama bölgesinde kızarıklık
  • Kaşıntı ve kuruma

Hirudoid Forte Jel Fiyatı

Hirudoid Forte Jel Ağustos 2021 eczane satış fiyatı 23,17 TL dir.

Adım Sevilay. Yaşım 30 evliyim ve 1 çocuk annesiyim. Kadınların faydalanması için elimden geldiğince yararlı makaleleri kadinlarinyeri.com sitesine açıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir