Hindistan Cevizi Bozulur mu ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Hindistan Cevizi Bozulur mu ?

0

Hindistan cevizi, ilk nerede bulundu? Nasıl üretildi? Bunlar hakkında net bir bilgi yoktur. Ancak bu meyvenin uzun yıllardır tüketildiği bilinmektedir. Hindistan cevizi, ağaçta yetişen bir meyve olup, yeni oluşmaya başlayan veya henüz olgunlaşmayan hali yeşildir.

Hindistan Cevizi Bozulur mu

Olgunlaşmış olan Hindistan cevizinin yeşil kabuğu sertleşerek kahverengi rengini alır. Kabuğunun altında ise Hindistan cevizinin etli bölgesi yer alır. Burası beyazdır ve ezilmesi durumunda Hindistan cevizi sütü oluşur. Cevizinin alt kısmında da Hindistan cevizi suyu bulunur ve tüm kısımları değerlendirilebilir.

Hindistan Cevizi Bozulur Mu, Nasıl Saklanır?

Hindistan cevizinin bozulma durumu saklanma koşullarına bağlı olarak değişmektedir. Uygun koşullar altında saklanmayan Hindistan cevizinin bozulması muhtemeldir. Bu meyve, bünyesinde yüksek oranda yağ barındırmaktadır. Hindistan cevizi, güneş alan yerlerde muhafaza edilirse veya uzun süre dışarıda kalırsa bulundurulduğu yağ dolayısıyla ekşiyecektir. Sonrasında ise, bozulacaktır.

Peki, Hindistan cevizinin bozulduğu nasıl anlaşılır?

Hindistan cevizi tatlı bir meyvedir. Tadı ekşi, acı bir hale geldiyse, o meyve bozulmuştur. Bunun yanında kokusu da değişir ve beyaz olan etli bölge sararır. Bu durumlarda olan meyve yenmemelidir.

Hindistan Cevizi Nasıl Saklanmalıdır?

Hindistan Cevizi, doğru koşullarda saklandığı takdirde uzun süre dayanabilir. Pek çok kişi, “Hindistan Cevizi Ne Kadar Dayanır?” sorusunun cevabını merak etmektedir.

Hindistan cevizi, uygun koşullarda bütün haliyle 4 aya kadar saklanabilir. Bunun dışında doğranmış veya rendelenmiş haliyle de dondurucuda 4 ile 6 aya kadar saklanması mümkündür.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

Adım Erman. 24 yaşındayım ve küçük yaşımdan beri bilgisayarla uğraşmaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı Editör olmak istedim. Hem okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir