Havale – EFT Ne Zaman Hesaba Geçer Hemen Geçer Mi ?
  1. Anasayfa
  2. Güncel

Havale – EFT Ne Zaman Hesaba Geçer Hemen Geçer Mi ?

0

Birçok kişinin aynı bankada hesabı vardır. Bu nedenle banka havaleleri elektronik fon transferinden daha hızlı gerçekleşir. Çoğu bankanın bir işlem yapması 20 ila 35 saniye ve daha büyük bir işlem için 3 ila 4 dakika sürer.

Havale – EFT Ne Zaman Hesaba Geçer Hemen Geçer Mi

Ancak bu süreler bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Bankanızın müşteri hizmetleriyle mümkün olan en kısa sürede iletişime geçmeniz, herhangi bir 5 dakikalık transfer aralığıyla ilgili sorunları çözer.

Ancak, başka herhangi bir işlem türüyle ilgili sorunlar bu şekilde çözülmez. Bu durumla karşılaşırsanız derhal temsilcinize sorununuzu bildirin. Numarasını belirlemek için bankanın çağrı merkezinin web sitesine girin. Bu bilgiler, bir sistem arızası veya yanlış yazılmış bir transfer bilgisi olduğu sürece, web sitesinin iletişim bölümünde bulunabilir.

Süreç Nasıl İşliyor?

Normal çalışma saatlerinde diğer bankalardaki hesaplar arasında transfer yapabilirsiniz. Bunlara Elektro-Finans Transferi veya EFT denir. Normal bankacılık saatleri dışında EFT havalesi yapmak mümkün değildir. EFT dışındaki mesai saatleri dışında verilen EFT siparişleri, bir sonraki iş günü sabah 9’a kadar beklemede kalır. Bir sipariş gündüz verilirse, iş gününün sonuna yakın veya başka bir iş günü olabilir.

Havale EFT sistemlerinin ne zaman hesaba geçeceği soruları son günlerde oldukça fazla gündeme geliyor. Sürecin işlemi bankaların transfer saatlerinden saatlerine günümüzde farklılık gösteren bir hizmet olanağına sahip durumdadır.

Adım Sevilay. Yaşım 30 evliyim ve 1 çocuk annesiyim. Kadınların faydalanması için elimden geldiğince yararlı makaleleri kadinlarinyeri.com sitesine açıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir