Haşlamanın Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Haşlamanın Yanına Ne Gider

0

Haşlamanın Yanına Ne Gider ?

Günümüz de en sık yapılan yemekler arasında haşlama yer alıyor ve haşlama dediğimiz zaman da aklımıza genel olarak et yemekleri veya tavuk yemekleri gelmektedir. Hem sağlık açısından hem de vitamin değerlerinden en zengin yemeklerden birisidir haşlama. Aynı zaman da haşlamanın yanına yapacağınız sebzeler ile besin değerini daha zengin hale de getirebilirsiniz. Bizde haşlamanın yanına yapılabilecek en ideal yemekleri ve salataları aşağıya yazdık. Aralarında en beğenmiş olduğunuz yemekleri veya salataları yapabilirsiniz.

Haşlamanın Yanına Ne yapsam

ŞEHRİYELİ PİRİNÇ PİLAVI

Pirinç pilavı günümüzde her yemeğin yanına tercih edilmektedir ve özellikle şehriyeli olarak yapıldığı zaman ortaya harika lezzet çıkıyor. Sizler de yapmış olduğunuz haşlamanızın yanına çok güzel şehriyeli pirinç pilavını yapabilirsiniz.

KIRMIZI LAHANA VE HAVUÇ SALATA

Haşlamanın yanına gidebilecek en güzel salatalardan birileri de kırmızı lahana ile havuç salatası olmaktadır. Sizler bu ikisinden birisini seçerek yemeğinizin yanına yapıp harika lezzetler ortaya çıkartabilirsiniz. Aynı zaman da salatanızı yaparken zeytinyağı ve limon eklerseniz daha leziz olacaktır.

Haşlamanın Yanına Ne Gider

SOĞAN PİYAZI

Et yemekleri yapıldığı zaman yanlarına yapılan salata genel olarak soğan piyazı oluyor. Sizler de haşlama yaptığınız zaman menünüzü tamamlamak için soğandan yapılan piyazı tercih edebilirsiniz.

YAPRAK SARMASI

Haşlamanın yanına farklı tatlar arıyorsanız o zaman zeytinyağlı olarak yapılan yaprak sarması en iyi seçim olacaktır. Özellikle evinize gelecek misafirler varsa o zaman sofranızı bu şekilde daha güzel hale getirebilirsiniz.

KÖZLENMİŞ PATLICAN VE KIRMIZI BİBER GARNİTÜR

Haşlamanın yanına gidecek lezzetlerden birileri de közlenmiş olarak yapılan patlıcan veya kırmızı biber garnitürü olmaktadır. Et haşlama yapacaksanız eğer o zaman közlenmiş patlıcanı seçebilirsiniz.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir