Haroşa Bebek Yeleği Nasıl Örülür ?
  1. Anasayfa
  2. Kadınca

Haroşa Bebek Yeleği Nasıl Örülür ?

0

Haroşa örgü, yumuşak ve kabarık bir doku oluşturur ve bebek giysileri için idealdir. Örme işleminin hep aynı tarafa yapılmasıyla elde edilir. Yelek her iki tarafta da aynı teknikle örülmüştür. Kolay uygulanabilen bir yöntem olmasından dolayı sıklıkla tercih edilir.

Haroşa Bebek Yeleği Nasıl Örülür
Haroşa Bebek Yeleği Nasıl Örülür

Haroşa Örgü Öğrenmelisiniz

Haroşa örgüye başlamak için her iki yüzünün de aynı görünüşte olduğu düz örgü ile başlayın. İlk sırayı örgü şişinizle düz örgü yaparak örün. Yani, şişi ilk ilmekten son ilmeğe kadar düz örgü yaparak ilmekleri örün. İkinci sırayı örüyorsanız, şişi ters yönde (yani, ters örgü yaparak) kullanın. İkinci sırayı da şişi ilk ilmekten son ilmeğe kadar ters örgü yaparak ilmekleri tersleyin.

İlk sıradan başlayarak düz ve ters sıraları sırayla tekrar ederek devam edin. Her sıra boyunca aynı örgü tekniğini uygulayın. Haroşa örgüyü istediğiniz uzunluğa kadar örmeye devam edin. Bir yelek, şal, bere veya başka bir örgü projesi örüyorsanız, bu adımları projenizin ölçülerine göre tekrarlayın.

Haroşa Bebek Yeleği Örme Detayları

Bebek yeleği yapmadan önce bebeğinizin beden ölçülerini alın veya bebek giysilerinin ölçülerini bulun. Buna göre yeleğin boyutunu ve kol uzunluğunu belirleyin. Haroşa bebek yeleği için haroşa örgü desenini seçin. Haroşa örgü, her iki yüzeyi de aynı görünüşte olan bir örgü desenidir ve oldukça kalın bir doku sağlar. Yeleği başlamadan önce alt kenarın çevresini örün.

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir