Hangi Tür Balık Nasıl Pişirilir ? Lezzetli Balık Pişirmenin Püf Noktaları
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Hangi Tür Balık Nasıl Pişirilir ? Lezzetli Balık Pişirmenin Püf Noktaları

0

Herkes tarafından sevilen yemek türleri arasında balıklar yer alır ve balık yapacağınız zaman da bazı püf noktaları da bilmeniz son derece önemli konulardan birisidir. Her zaman pişirmeden önce ve pişirme aşamasında yapacağınız yöntemler vardır. Bu yöntemleri uygularsanız emin olun çok lezzetli bir balık sofrası hazırlamış olacaksınız. O zaman isterseniz lezzetli balık yapmanı püf noktalarına maddeler halinde bakalım ;

Hangi Tür Balık Nasıl Pişirilir

1 – ) Balığı eğer kızartarak yapmayı seviyorsanız o zaman pişirmeden önce mutlaka un kullanınız. Tabi kullanacağınız un da bu nokta da lezzet açısından önemlidir. Bu yüzden mısır unu tercih ediniz.

2 – ) Balıklarınızı kızartma yapmadan önce kağıt havlu kullanın. Çünkü kağıt havlu kullandığınız zaman pişirirken balığınız daha leziz olur.

3 – ) Kızartacağınız balıkların boyutları eğer büyük ise o zaman dilimleyin , küçük ise o zaman da bütün olarak kızartma yapabilirsiniz.

4 – ) Balıklarınızı ızgara da yapacaksanız o zaman tercih edeceğiniz balıklar yağlı olması çok önemlidir. Yağsız olan balıkları yaparsanız o zaman ızgaraya bunlar çok yapışır ve parçalara ayrılır.

5 -) Pişmiş olan balıkların parçalanıp ayrılmamasını istiyorsanız o zaman pişirme yapmadan önce her iki yüzeyini de bıçak yardımı ile çizikler atmanız gerekmektedir.

6 – ) Birçok kişi fırında balık yapmayı sever ve eğer sizler de fırında yapacaksanız o zaman dikkat etmeniz gereken en büyük nokta uygun sıcaklıktır. Eğer yanlış ısı da balık yaparsanız o zaman balığınız kurur ya d çiğ olabilir. Bu yüzden en ideal sıcaklık 180 derecedir.

İçindekiler

Hangi Tür Balık Hangi Yöntemle Pişirilmelidir?

Hamsi : Tava

Kalkan : Izgara ve Tava

Kefal : Tava ve Haşlama

Levrek : Haşlama Ve Tava

Somon : Fırında

Mezgit : Tava ve Izgara

Palamut : Tava

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir