Hangi Renk Araba Almalıyım ? Renklerin Artı ve Eksileri
  1. Anasayfa
  2. Güncel

Hangi Renk Araba Almalıyım ? Renklerin Artı ve Eksileri

0

Hangi Renk Araba Almalıyım ?

En iyi araba renklerinin dünyasında, modası asla geçmeyen eski trendlere güvenebilirsiniz. Beyaz, Siyah, Gri ve Gümüş, otomobiller için en iyi renkler listesinin başında yer almaya devam ediyor.  Ama renk gerçekten önemli mi? Gelecek üç ila beş yıl içinde fütüristlerin araba renkleri hakkında ne söylediğine de değinelim. Birçok araç özelliği gibi, renk de aracınızın kalan değerini belirlemede rol oynar.

Hangi Renk Araba Almalıyım

Basitçe söylemek gerekirse, bugünün popüler araba rengi muhtemelen aracınızı bundan beş yıl sonra bir alıcı için daha popüler hale getirecektir. Renk trendleri değiştikçe, beş ila yedi yıl önce seçtiğiniz rengin bugün o kadar popüler olmama ihtimali var. Ancak konu renk seçimine geldiğinde dikkatli davranarak arabanızı zamanı geldiğinde aslında kârlılığınıza yardımcı olabilirsiniz.

Bazı durumlarda “yanlış” rengin seçilmesi de aracınızın değer kaybetmesine neden olabilir. Beyaz, siyah, gri ve gümüş nötr renklere bağlı kalmak en güvenli bahislerinizdir. Ancak, paletinizi genişletmeye meyilliyseniz, parlak sarı, turuncu veya mor araçların, aracınızı satarken veya takas ederken sizi dezavantajlı duruma getirebileceğini unutmayın.

Araba Rengi Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

1900 yılların sonlarına doğru gelişen teknoloji ile birbirinden farklı model araçların üretilmesiyle renk skalası da oldukça genişlemiş durumdadır. Zaman ne olursa bundan 50 sene sonrada modası geçmeyecek 3 rengi tercih etmeye gösterin. Siyah, beyaz ve metalik gri konusunda kararlı davrandığınız sürece modası geçmeyecek ve aracınızın değerinden en azından renk açısından bir kayıp yaşanmayacaktır.

Adım Yeşim. 22 yaşındayım ve Üniversite son seneyi okumaktayım. Hayalim bilgisayar mühendisi olmak ve makale yazmayı da çok sevdiğimden dolayı boş zamanlarım da kadinlarinyeri.com sitesine makale yazmaktayım.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir