Kadınların Yeri

Hamur İşi Dondurucuda Nasıl Saklanır ?

Hamur İşi Dondurucuda Nasıl Saklanır ?

Hamur işi biliyorsunuz ki günümüzde çok tercih edilmektedir hem tuzlularda hem de tatlılarda tercih edilmektedir. Özellikle özel günlerde , altın günlerinde ve aynı zaman da doğum günlerin de vazgeçilmezler arasında yer almaktadır. Herkes hamur işini sever fakat sever de yapamayan da çoktur.

Hamur İşi Dondurucuda Nasıl Saklanır

Eli hamur işine yatkın olan hanımlarımız da fırsat bulamadığından dolayı yapamayabiliyor tabi. İşte bu gibi durumlara baktığımız zaman vakit olduğu zaman da fazla yaptığınız da hamur işlerinizi dondurucularda saklayarak çözüm sağlayabilirsiniz.

Örnek verecek olursak son dakika misafirleriniz geldiğin de dondurucunuz da sigara böreği varsa hemen onu yapıp önlerine çayla beraber koyabilirsiniz. Aynı zaman da ev mantısını da dondurucularda uzun süre saklayabilirsiniz.

Hamur İşi Dondurucuda Saklama Yöntemleri Nelerdir?

1-)Pişirmeden Saklama

İlk yöntemimiz hanımlar pişirmeden saklama yöntemidir. İster sigara böreği , ister poğaça isterseniz de diğer hamur işi olan ürünlerinizi dilediğiniz gibi pişirmeden saklayabilirsiniz. Fakat sigara böreğini haşlamaya ya da direkt olarak kızartmaya hazır bir şekilde kaplara koyup dondurucu da saklayabilirsiniz.

Aynı zaman da poğaça ve diğer hamur işlerini de direkt olarak dondurmak yerine ilk önce poğaçalarınıza şekil verip sonrasında bir kaba yerleştirip o şekilde muhafaza edebilirsiniz. Yalnız burada dikkat etmeniz gereken nokta poğaçalarınızın üzerine kesinlikle yumurta sürmeyiniz.

2-)Pişirdikten Sonra Saklama

Bazı olan hamur işlerinizi hanımlar pişirdikten sonra da dondurucu da saklama yapabilirsiniz. Örnek verecek olursak kek veya kurabiye gibi hamur işerinizi uygun saklama kaplarına yerleştirip pişirdikten sonra dondurucunuz da saklama yapabilirsiniz. Bu şekilde bir anda evinize misafir geldiğin de direkt olarak dondurucudan çıkartıp çözündüğü zaman çayla beraber servis edebilirsiniz.

Saklama yaparken saklama poşetlerini tercih etmek yerine saklama kaplarını kullanın. Çünkü saklama kapları her zaman buz oluşumunu engellemektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ