Hamsi Balığının Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Hamsi Balığının Yanında Ne Gider

0

Hamsi Balığının Yanında Ne Gider ?

Günümüzde en çok tercih edilen balık türlerinden birisi de hamsi balığıdır. Hamsi balığı biliyorsunuz ki çok küçük olduğundan dolayı malesef temizlenmesi zor fakat çok lezzetli balıklardan birisi olduğundan dolayı küçük büyük demeden herkes tarafından tercih edilmektedir. İster hamsi balığını normal olarak kızartın isterseniz de fırında yapın fakat sizlere tavsiyemiz hamsi balığı her zaman ocakta pişirmek daha mantıklıdır. Hamsi balığını ise tek başına servis etmek pek uygun olmaz yanına mutlaka güzel bir şeyler yapılması gerekiyor bence. İşte hamsinin yanına yapılacak yemekler ;

Hamsi Balığının Yanında Ne Gider

BROKOLİ EZMESİ

Brokoli biliyorsunuz ki çok sağlıklı ve meze olarak balığın yanına gidebilecek lezzetlerden birisidir. Sizler de hamsi balığınızın yanına çok güzel brokoli ezmesi yaparak menünüzü daha kuvvetli yapabilirsiniz

ŞAKŞUKA

Balık yemeği yapıldığı zaman bunların yanına lezzet katmak için şakşuka tercih edilir. Hem iştah açıyor hem de görüntüsü çok güzel olduğundan dolayı şakşuka en iyi seçimlerden birisi olabilir.

HUMUS

Humus birçok kişi tarafından pek bilinmez fakat balık yapıyorsanız kesinlikle humusu tercih etmeniz gerekiyor. Hazırlanması çok basittir ve sizler haşlanmış olan nohut ile tahininiz varsa 5 dk. içerisinde hazırlayabilirsiniz.

Hamsi Balığının Yanında Ne yapsam

MEVSİM SALATA

Balık yapıldığı zaman bunu tamamlamak için kesinlikle yanlarına salata yapılması şarttır. Sizler de hamsi balığınızı süslemek için mevsim salatasını tercih edebilirsiniz.

BARBUNYA

Balığınızın yanına ek bir yemek yapacaksanız o zaman barbunya yemeği ana yemek olarak iyi seçenek olabilir. Aynı zaman da üzerine maydanoz serperseniz daha güzel görünüme de sahip olur yemeğiniz.

Adım Sevilay. Yaşım 30 evliyim ve 1 çocuk annesiyim. Kadınların faydalanması için elimden geldiğince yararlı makaleleri kadinlarinyeri.com sitesine açıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir