Hacet ve Dileklerin Kabulü İçin “Sırlı Yasin DUA TERTİBİ” Nasıl Yapılır ?
  1. Anasayfa
  2. Dini Konular

Hacet ve Dileklerin Kabulü İçin “Sırlı Yasin DUA TERTİBİ” Nasıl Yapılır ?

0

Sırlı Yasin Dua Tertibi, hacet ve dileklerin kabulü için yapılan bir dua ritüelidir. Bu dua tertibi, peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) tarafından tavsiye edilmiş ve uygulanmıştır. Sırlı Yasin Dua Tertibi, Yasin Suresi’nin belirli bölümlerinin belirli sayıda okunmasıyla gerçekleştirilir.

Hacet ve Dileklerin Kabulü İçin “Sırlı Yasin DUA TERTİBİ” Nasıl Yapılır

Öncelikle, abdestli ve temiz bir halde olunmalıdır. Ardından, uygun bir yerde oturarak Yasin Suresi’nin başından başlanarak okumaya başlanır. Yasin Suresi’nin 7. ayetini okuduktan sonra, “Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed” şeklinde salavat okunur. Daha sonra, Yasin Suresi’nin 58. ayeti okunur ve tekrar salavat okunur. Bu işlem, Yasin Suresi’nin tamamı bitene kadar devam eder.

Sırlı Yasin Dua Tertibi‘nin sonunda, “Allahümme bi-hakkı Yasin ve bi-hakkı seyyidina Muhammedin ve bi-hakkı Aliyyin ve bi-hakkı Fatiha’l-kitabi’l-azim” şeklinde dua edilir. Bu dua, hacet ve dileklerin kabulü için yapılan Sırlı Yasin Dua Tertibi’nin tamamlanmasını sağlar.

Bu dua tertibi, hacet ve dileklerin kabulü için sıkça yapılan bir uygulamadır. Ancak, her dua gibi Sırlı Yasin Dua Tertibi de samimiyetle ve kalpten yapıldığında daha etkili olacaktır.

Yasin Suresi, Kur’an-ı Kerim’in 36. suresidir ve Mekke döneminde nazil olmuştur. Yasin Suresi, Kur’an-ı Kerim’in en önemli ve en çok okunan surelerinden biridir. Surenin adı, surenin başında geçen “Yasin” kelimesinden gelir. Bu kelimenin anlamı tam olarak bilinmemekle birlikte, çeşitli yorumlar yapılmaktadır.

Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir