Güve Çeşitleri Nelerdir, Güve Nasıl Yok Edilir ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Güve Çeşitleri Nelerdir, Güve Nasıl Yok Edilir ?

0

Giysilerimizi biliyorsunuz ki güvende olması için gardroplara koyarız fakat hiç düşündünüz mü acaba kıyafetlerimiz dolaplar da ne kadar güvenli ? Çünkü belli bir zaman sonra rutubet ve güve tehdidi olabiliyor. Özellikle güveler insanların en çok korktuğu şeylerden birisidir. Kanatlı ve küçük olan bu böcek türleri genel olarak dolaplarda değil de kiler veya mutfak gibi yerler de daha çok olmaktadır.

Güve Çeşitleri Nelerdir

Güveler genel olarak mutfaklarda yer alan pirinç ile bulgurlara dadanır fakat asla zarar vermezler. Ama yine de bunlardan kurtulmamız şarttır. Çünkü eğer kurtulmazsanız güveler zaman içerisin de daha çok çoğalır ve bu sefer daha çok tehdit altında olursunuz. O zaman güvelerden nasıl kurtulabiliriz ?

İçindekiler

Güve Nasıl Yok Edilir?

Güveler bir yere istila etmesi çok kısadır. Evinizde güveler varsa ve bunlardan bir an önce kurtulmak istiyorsanız o zaman haşere ilaçlama firmasına başvuru yapabilirsiniz.

İlaçlara yönelmeden önce mutlaka evsel olarak çözümler kullanarak güvelerden kurtulabilirsiniz.

Mutfaklarınızda ve kileriniz de tahıl ile bakliyatları kesinlikle açık torbalarda bırakmayın. Mutlaka cam olan kavanozların içerisin de saklayın.

Kelebekler hiçbir zaman defne yaprağı kokusunu sevmez. Bu yüzden mutfak köşelerine , dolaplarına ve çekmecelere defne yaprağı koyabilirsiniz.

Gelmemesi İçin Ne Yapmalı?

Güvelerin gelmesini istemiyorsanız o zaman yapmanız gereken şey çok basit dolaplarınızın iç kısmına çay ağacı yağı sürebilirsiniz. bu emin olun çok etkili olacaktır.

Aynı zaman da böcekler koku keselerine kesinlikle yanaşmaz. Aktarlardan nane , lavanta veya kekik gibi keskin olan kokulu baharatları alarak bu şekilde güvelerden kurtulabilirsiniz.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir