Günümüzün Tehlikeli Hastalığı Kanser Riskini En Aza İndiren Yiyecekler
  1. Anasayfa
  2. Sağlık

Günümüzün Tehlikeli Hastalığı Kanser Riskini En Aza İndiren Yiyecekler

0

Kanser , biliyorsunuz ki günümüzde karşılaşmış olduğumuz ve hastalıkların ise en başında gelen eğer erken tedavi edilmezse ölümle sonuçlanan bir hastalıktır. İnsan sağlıklı bir şekilde yaşamını sürdürebilmesi için sağlıklı ve dengeli beslenmesi son derece önemlidir. Bu tehlikeli hastalıklardan korunmanın da birden fazla yolu vardır. İlk sırada sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanarak kanserden azda olsa korunmuş olabilirsiniz.

İnsan zaten belirli bir yaşa geldiği zaman sağlıklı beslenme konusun da daha dikkatli hareket etmeye başlıyor. Bu yüzden sizlerle kanser riskini azaltan ve aynı zaman da kanserden korunmak için neler yenir ? bu konu araştırma yaparak bulduklarımızı sizlerle paylaştık.

Fasulye Kanser Riskini Azaltıyor!

Bakliyat olarak günümüzde en çok sevilenler arasında yer alan fasulye kanseri azalttığı söylenmektedir. Meme kanseri ile kalp krizi riskini azaltmak için fasulye’yi tercih edebilirsiniz. Çünkü Fasulye kadınlarda bazı hormonları dengelemektedir.

Omega 3 Deposu Olan Balık Tüketin

Balık biliyorsunuz ki Omega 3 yönünden çok zengin bir besindir ve özellikle somon ile sardalye balığı hücre zarları için çok faydalı olmaktadır. Eğer haftada en az 2 kere balık tüketirsek her türlü hastalıklardan ve kanser riskinden korunmuş oluruz.

Az Yağlı Yoğurt Tüketmek Meme Kanseri Riskini Azaltıyor!

Yoğurt , insan sağlığı açısından o kadar büyük olumlu etkisi vardır ki bunu saymakla bitiremeyiz. Az yağlı olan yoğurt kadınlarda meydana gelen meme kanseri riskini azaltmaktadır. Bunların yanı sıra hem sindirim sistemini hem de bağırsağı düzenler ve oluşabilecek mide ülserinin de önüne geçer.

Çilek ve Ahududu Gibi Yaz Meyveleri İle Kanser Riskini En Aza İndirin

Hem çilek hem de Ahududu meyvesi C vitamini bakımından çok zengin olmasından dolayı mide , bağırsak ve aynı zaman da meme kanserini en aza indirmektedir. Bunun haricin de cildi yeniler ve yaşlanmayı da geciktirir.

İLGİLİ YAZI ;

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir