Gözlük Camındaki Çizikler Nasıl Giderilir ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Gözlük Camındaki Çizikler Nasıl Giderilir ?

0

Bazı sebeplerden dolayı gözlük camlarımız da çizilmektedir. Bu ister güneş gözlüğü isterse de numaralı olan optik gözlükleri gerçekten çizik bir cam olduğu zaman insanın ister istemez canı çok sıkılıyor değil mi ? Fakat hiç merak etmeyin gözlük camlarınız çizik olsa bile şimdi vereceğimiz bazı pür noktalar sayesinde bu durumdan kurtulabileceksiniz.

Gözlük Camındaki Çizikler Nasıl Giderilir

Gözlük kullanan insanların genel olarak karşılaşmış olduğu problemler arasında camında yer alan çizikler oluyor. Bu çizikler kimi zaman çok derin olurken kimi zaman hafif çizik olmaktadır. Karşılaşmış olduğumuz bu çizikleri şimdi vereceğimiz yöntemler sayesinde evinizde çok kolay bir şekilde çiziklerden kurtulabileceksiniz.

1 – Diş Macunu ile Gözlük Camı Çiziklerini Giderme

Herkesin evin de mutlaka diş macunu vardır. Bu diş macunu sayesinde çizilen gözlük camımızı yine eskisi gibi pas parlak yapacağız. Bunu yapmak için ise ilk olarak diş macununu çizik olan cama doğru sıkalım ve daha sonra gözlüğün camına küçük silme bez ile çok fazla bastırmadan 10 saniye olacak şekilde silelim. En son olarak ise su ile yıkayalım. Bu şekilde inatçı olan çiziklerden kurtulmuş olacaksınız.

2 – Karbonat ile Gözlük Camı Çiziklerini Giderme

Karbonatta aynı diş macunu gibi en etkili yöntemlerden birisidir. Karbonat zaten biliyorsunuz ki her alan da kullanılmaktadır.

Karbonatı ilk olarak su ile karıştırıp bir macun kıvamına getirelim. Tabi çok fazla yapmayın. Kullanacağımız alan çok küçük olduğundan ona göre az bir karışım yeterli olacaktır. Kıvamı yaptıktan sonra karışımı çizik olan cama sürelim. Bunu da çok fazla bastırmadan silip en son su ile yıkayalım.

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir